Je nárok na odstupné promlčitelný?

K 1.11.2008 mne zaměstnavatel donutil k podepsání dohody o ukončení prac. poměru. Od 13.1.2009 mi vznikl nárok na řádný starobní důchod. 2,5 měsíce jsem byl tudíž byl v evidenci ÚP. Dle kol. smlouvy jsem měl nárok na až 7 měsíční odstupné. Zaměstnavatel mi však nevyplatil nic s tím, že nemám nárok. Je jeho postup správný i v případě, že prac. poměr byl ukončen "dohodou"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nejprve k vaší otázce v nadpisu:
- nárok na odstupné je promlčitelný po třech letech od splatnosti odstupného
- pro případné zastavení promlčecí lhůty je důležité, aby byla podána žaloba k soudu.

Pukud se budete chtít efektivně bránit, tak musíte NEJPRVE prokázat, že zmiňovaná ´dohoda´ byla vynucená..., pokud budete mít dobré důkazy (svědky), tak podejte žalobu na neplatnost ukončení prac.poměru.

A až poté se můžete domáhat svých práv, které se týkají odstupného.

btw. Jak je v té kolektivní smlouvě upraven nárok na odstupné ? Za jakých podmínek?

-------

Obávám se, že si ale bez asistence advokáta sám neporadíte.

Nejdříve-opět standa-zase doměnky-jeho,kraviny, tak dál, pokud jste podepsal "dohodou"žádné odstupné, nemáte nárok i kdyby to šlo k soudu,jak tvrdí standa,asi takhle,dovětek,kdyby jste nepodepsal a vyhodil Vás-určitě by se řešení našlo a to by si zaměstnavatel rozmyslel,a dal by ho,pak by to bylo na soud,ale v tomto případě nee.Takto totiž náš chlebodárce ušetří miliony. Soudit se o "to"odstupné"si vyženete akorát peníze z kapsy a stejně nic.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.