jurakova

Mám srážky ze mzdy, může i tak exekutor zabavovat majetek?

Ze mzdy jsou odváděny peníze určeny exekutorovi,ale i přesto mi exekutor chce odebrat pračku a další části majetku s tím,že nebude dále čekat na uspokojení pohledávky a peníze,které dostává jsou mu málo. Co s tím mohu dělat?Má na toto nárok a lze tento postup udělat? Děkuji za odpověd helena

Nejlepší odpověď
standa

Obecně řečeno (aniž bych znal konkrétní usnesení o exekuci) má exekutor právo využít všech dostupných možností k uspokojení pohledávky oprávněné osoby…, takže může i kombinovat více druhů exekucí (srážky ze mzdy, obstavení bankovního, prodej movitých věcí ap.)

Problematické je ´zabavovat´ movité věci, které patří k tzv. NEZBYTNÉMU vybavení domácnosti…, doporučuji nahlédnout na odpověď na obdobnou otázku – níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vsechno-muze-zabavit-exekutor