postcd

Mám se bát vztekliny nebo jiné vážné nákazy když bych šel do lesa sbírat borůvky?

// sbírat a jíst

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud tě při sbírání kousne třeba liška, tak ano. Jinak ne.

Další odpovědi
anonym

Co já se najedl lesních plodů a koukej, ještě žiji bez nějakých nákaz pár desítek let.

marci1

Riziko existuje vždy a dokud se o tom nepsalo, tak se tak lidé nebáli. Také je v lese pojídám. 🙂

Dochy

Posledních pár let jsem neslyšel, že by u nás vzteklina byla zjištěna

mosoj

Nebezpečí je, ale to bylo odjakživa. Občas je třeba poddané postrašit aby byli „rozumní“.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/206239-na-boruvkach-ciha-parazit-tasemnice-lisci.html

pusinka50

Umyj si borůvky, maliny, ostružiny atd. co přineseš z lesa, nechej okapat na sítu a víc se tím nezabývej a jez, co se do tebe vejde:-) Nebo upeč koláč, to bude úplně bez rizika:-)

Luxx

JájsemRaibek → chtěla jsem napsat to samé :D