Avatar uživatele
nictad

Mám šanci se dostat na školu?

Mám šanci se dostat na školu?
Ahojte, v 5.1 jsem dělala talentovky a už vím body a podle toho co jsem počítala jsem asi 61–62 a berou 58,i když vím že je to předčasně a že výsledky se dozvím až v únoru koho vzali,ale i tak mám šanci se dostat? I třeba když dám odvolání?

Zajímavá 0 před 1215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zda máte šanci? Možná ano, možná ne. To nezáleží na nás, ale především na vás a na řediteli školy, na niž se hlásíte.

Přijetí bude ovlivnění tím, kolik se přihlásilo žáků, kolik jich budou ve škole brát, jak dopadnou přijímací zkoušky. Takže faktorů je víc.

Ještě vás čekají přijímací zkoušky, které se započítávají ze 40 %. Za známky na vysvědčení se počítají body. Všechny body se sečtou a podle nich rozhodne přijímací komise.


Letos mohou být přijímací zkoušky školní, nebo celostátní,

„Přijímací zkoušky se vůbec nemusejí konat v případě, kdy škola obdrží počet přihlášek ke studiu do konkrétního oboru nepřevyšující plánovaný počet přijímaných. Pak může ředitel školy rozhodnout, zda přijímací zkoušky uplatní nebo se vůbec konat nebudou a o přijetí se bude rozhodovat na základě jiných kritérií. Tuto možnost si však škola musí vyhradit v kritériích pro přijetí, která budou dostupná na webu školy do 31. ledna. Rozhodnutí o nekonání přijímaček se dozvíš ze školního webu nejpozději 8. března.“

https://infoab­solvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-03/Obory-s-talentovou-zkouskou

Sleduje webovou stránku školy, dovíte se víc. Neuvedla jsste školu, na niž se hlásíte, jen předpokládám, že zájemců bude asi dost.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Šance tu je, někdo třeba nenastoupí, nebo nakonec přijmou o pár lidí víc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… naděje umírá poslední …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek