Avatar uživatele
Jjdjfjj

Mám šanci?

Dobrý den, všechno jsem zkazila loni v 8. třídě jsem měla na vysvědčení 2 dvojky jinak 1.
Ale teď jsem všechno pokazila a už to ani neopravim a počítám, že budu mít jednu 3 z matiky , pár dvojek a jinak 1.
Jsme silný ročník a mám strach, že se kvůli té 3 z matiky nikam nedostanu.
Ani nevím, kam mám s tou trojkou jít, loni jsem měla hezké známky, ale letos jsem to všechno zkazila.
Mohla bych s těma znamkama třeba na zdravku…?
Jde mi třeba čeština nebo jiné předměty.

Zajímavá 0 před 197 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Zbytecne se nestresuj! Rozhodnou prijimacky a na ty se stihnes pripravit.
A letos to bylo tak, ze i ti, co byli treba 23. pod carou, se nakonec na skolu dostali!
Hlavne si vyberu skolu podle tvych zajmu, protoze skola i budouci povolani by te melo bavit.
To zvladnes!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Mnoho škol se na 3 v pololetí nebude ani dívat. Důležité jsou přijímačky. Vy-
ber si školu na kterou chceš a trojku neřeš. Rozhodovat budou přijímačky.
Přeji mnoho úspěchů

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

jistě je to pro vás nyní stresující situace, ale nemusíte zoufat. Hodnocení vašeho studijního úsilí závisí na mnoho faktorech a proto to pro přijímací řízení na střední školu nemusí znamenat konec světa.

Některé školy klade důraz na průměr známek, jiné na výsledky přijímacích zkoušek. Také se mezi jednotlivými obory liší to, na které předměty se klade důraz. Pokud máte například silné humanitní předměty a máte zájem o obor, který je spíše orientován v tomto směru, trojka z matematiky by nemusela být velkým problémem.

Konkrétně třeba Zdravotnické školy hodnotí hlavně předměty jako český jazyk, biologie, chemie nebo zdravověda, pokud ji máte na ZŠ. Pokud v těchto předmětech dosahujete dobrých výsledků, máte určitě velmi reálnou šanci.

Nezapomínejte také na možnost individuální přípravy na přijímací zkoušky. Existují různé doučovací agentury, kursy, nebo také přípravné materiály online.

Ať už se nakonec rozhodnete jakkoliv, je důležité, aby obor, na který se budete hlásit, byl oborem, který vás bude bavit a který vás bude naplňovat. Hodně úspěchu!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek