Silvaplateni

Je mi 13 let, bojím se, že mám ortirexii, nechci být totiž tlustá. Jak z toho ven?

Bojim se ortirexie

Mam problem je mi 13 a bojim se ze mam ortore bojim se tloustky a test mam pozitivni prosim poradte mi jak z toho ven ??

Nejlepší odpověď
annas

Problémy se zdravím se neřeší na netu. Vaši rodiče o tom nevědí? Jste nezletilá, tudíž byste s mámou měly navštívit lékaře, odešle vás zřejmě k psychologovi, co nejdříve řešit.

To, že nechcete být tlustá, je hloupost. Co považujete za tloušťku? Máte 13 roků, dospíváte, takže se mění postava. Je třeba jíst všechno, ale nepřejídat se, hýbat se, přestat myslet na to, že jste tlustá. Mějte se ráda taková, jaká jste.

Můžete se přestat bát, když se svěříte rodičům a do rukou lékaře.

Nezabývejte se neustále tím, jak vypadáte, kolik vážíte atd. Proto nejíte a žijete ve strachu, úzkosti, často i nenávistí k vlastnímu tělu?

Vše záleží na vás, jste mladá, máte život před sebou. Není důležité, jak vypadáte, ale jak se chováte k druhým, tedy i sama k sobě.

Neznám vás, nevím, co jíte, takže píši jen obecně. Opakuji, obraťte se na odborníka. K

Každý je jiný, co pomůže jednomu, nemusí vyhovovat vám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.