Rokio

Mám právo na svobodu tisku i já?

Ve své složce na rodinném počítači mám několik set slohů. Z těch dobrých bych chtěl sestavit pár internetových knih, přičemž bych chtěl použít nějakého kvalitního internetového vydavatele.

Pokud jde o slohy, které chci použít, tak nejsou sprosté, rasistické, xenofobní, sektářské, erotické, tedy nejsou na nevhodná témata.

Jediný nedostatek mých slohů vidím v horším pravopisu, a proto bych chtěl požádat moji mamku, aby mi je opravila. Za to ji dám nějaký dárek a nějaký menší peníz.

Myslíte si tedy, že nebudu mít problémy se zákonem, ani nedosáhnu obecného opovržení, pokud takto vydám několik knih? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Drap

Spíše je třeba se zamyslet, jestli to bude vůbec někdo číst.

Další odpovědi
klumprt

Pokud slohy nejsou ani sprosté ani rasistické ani xenofobní ani sektářské ani erotické ani jinak zajímavé, obávám se, že moc na dračku nepůjdou.
Taková je doba.

ivzez

Svoboda tisku je něco jiného
než vydání „několika knížek vlastních slohů“.
Pro vlastní slohy můžeš použít „SAMIZDAT“.

Obávám se, že zapomínáš
na právo vydavatele si vybrat, čí práce vydá…

xxx3

pokud něco není protizákonné či nemorální, tak to ještě automaticky neznamená, že to má nějakou hodnotu. Já bych tedy svoje slohovky určitě nevydával (a to se za ně nijak nestydím).

led

Pokiaľ texty a grafika neporušujú platné zákony, je to vaša vec, čo zverejňujete na svojich stránkach.

yuko

http://eknihy­jedou.cz/kniha_vy­dani

Zdroj: http://eknihy­jedou.cz/kniha_vy­dani

dubraro

Právo máš, svou knihu si můžeš vydat, ať již jako e-book nebo na papíře, nebo zveřejnit na internetu. Jiná otázka je, jestli tato aktivita bude ekonomicky úspěšná, jestli tvou knihu budou lidé kupovat.

Například tady http://sw.gurro­a.cz/ jsou stánky člověka, který již řadu let píše docela dobré sci-fi knihy, a všechny je zdarma zveřejňuje.