Dodo42

Mám právo na náhradu nakladů?

Dal jsem nájemníkovy výpověď z nájmu bytu a on měl dát byt do původního stavu a neučinil tak
Mě vznikla skoda na majetku mohu ho žalovat

Odpovědi
Kryšpín

Záleží jaké máte důkazy, řádnou smlouvu, foto, svědky, profil a schopnosti nájemníka, je dobré posoudit výši škody vůči soudním nákladům. Advokát za hod. v průměru 500 Kč, sepsání žaloby soudní poplatek a poté se rozhodnout. Vzal jsem nájemnici na chalupu skučela naříkala, že nemá kde bydlet slibovala i písemně vše zaplatí, za tři měsíce zmizela klíč strčila sousedce. Zaplatil jsem elektřinu, vodné v chalupě nepořádek jak v tanku. Advokát soud, exekutor, výsledek, ženština je nemajetná, nepracuje, nemá z čeho zaplatit. Výsledek 3 tis a 3,5 tvrdých českých, poučení nepronajímám.

tforro

Záleží, jak dokážete, jaký byl stav bytu než se nájemník nastěhoval. A poté, co se odstěhoval.
Nájemním může tvrdit: „Poškození, kvůli kterým mě majitel žaluje už tam bylo. Já jsem nevinen a nebudu dokazovat svou nevinu.“ Nebo „Poškození vzniklo až po nějaké době, co jsem se odstěhoval. Při předání bytu majitel nic nenamítal a nyní mě žaluje. Nic jsem nepoškodil a nebudu dokazovat svou nevinu.“

Takže důležitá otázka : PŘEDÁVACÍ PROTOKOL MÁTE? SVĚDKY? FOTODOKUMENTACI ???

gecco

Podle smlouvy, její znění my neznámé…

Zaibatsu

Podle žádný smlouvy to neni, gecco mele v souladu se svym zvykem úplný hovna.

Podle ust. § 2894 anásl. občanskýho zákoníku se žaluje na náhradu škody. Žalobu na náhradu škody není úplně jednoduchý napsat, takže bych si vzal advokáta.

cukrar

Dodo42, ano žalovat klidně můžete, pokud se s nim nedomluvíte. Na Vás bude důkazní břemeno.
Ustojíte to?