zjentek

Mohu do popelnice dát (mohu to napsat?) „hovínka“?

Otázka inspirována otázkou:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/splachovani-pitnou-vodou-je-barbarstvi-neni-pozde-bojovat-o-pitnou-vodu-tim-ze-se-na-splachovani-pouzije-destovka

Napadlo mne, že bych si po obvodu mušle pod prkénkem zavěsil nějaký háčky a na ně bych si mohl věšet libovolný igelitky, třeba Penny nebo Hruška, do mušle pak vykonat potřebu, trocha utřít, takže + papír do tašky a vynýst dílo do popelnice. Všiml jsem si, že lidi to teď podobně řeší u mazlíků- igelitka a šup s tím do popelnice (v lepším případě) a nikoho to netrápí.
Šlo by to? Bylo by to legální? Je to taková malá inovace v rámci úspory dešťové vody přes léto a pitné vody v zimě.

Kdo má děravý igelitky a u kakání čůrá, nechť otázku ignoruje.

Bohumile, psí nesmrdí? Tak teď jsem zmaten. Žiji s jorkšírandou, Fanynkou…nevíš, co je to za zvíře? Do tvý kategorie nějak nezapadá.

Gecco, tato hovna nejsou vhodná, stejně jako psí a kočičí.

Ještě alternativa, jak šetřit vodou a neumazat si ani kompost, ani popelnici, zde:

https://www.go­ogle.cz/search?q=da­ruj+hovno&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&e­i=KH6lWJSRGMuv8wfdvpOw­DQ

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano. Co myslíš, že děláme s plenkama? 😉

Další odpovědi
gecco

Myslím, že můžeš…
Legálně a veřejně…
😉
Ale – nebylo by lepší pohnojit si zahrádku??

cochee

Hovna běžně do popeláku dáváme. Psí. (Holt pes nemá wc, tak se to po něm na pozemku sbírá, nebudem v tom šlapat.) Směsný komunální odpad jde v mém městě řetězcem zabezpečená skládka – jímání bioplynu – výroba elektřiny. Ještě bych mohl pouvažovat, jestli není proti pravidlům, kdybychom ty exkrementy začli dávat do nedávno zavedené tzv. biopopelnice.

Upr.: dík, Dochy, to mě vůbec nenapadlo.

Jiří Bohumil

Psí dáváme dnes do extra popelnic na bioodpad, které u nás máme k běžným popelnicím na komunální odpad netříděný. Jinak, pokud nebyly, běžně do nich. Takže pokud „na sucho“, tak určitě i lidské možno do popelnice. Pouze by byl asi problém se smradem (pokud by nebylo v igeliťáku uzavřeno). Psí nesmrdí.
Doplňuji na základě reakce k odpovědi.
Pokud krmíš psa většinou granulemi, opravdu skoro nesmrdí. Pokud dáváš maso a konzervy, pak i tyto smrdí víc . Ale lidské, vzhledem k různosti stravy, většinou podstatně víc. My máme 7 psů, tak o tom něco vím.:-)

Stingo

Nezávidím těm, co přebírají odpad…

Anemone

Stingo, ti za to aspoň mají zaplaceno. Les u nás za sídlištěm je plný řídkých hovínek bezdomovců, smrdí a pomalu se nedá projít a nešlápnout do toho. 🙂