Kelt

Mám podpis prezidenta, nebo ne, získal-li jsem jej v době, kdy prezidentem ještě nebyl?

Byl jsem na jednom setkání, kde byl Václav Klaus, který se mi podepsal na svou fotografii. Stejně tak jsem získal fotografii s podpisem Miloše Zemana. Oba politice v dané době byli zástupci stran, nikoli prezidenti. Nyní ale jsou prezidenti (Klaus bývalý, Zeman současný) a já mám jejich podpisy. Mám tedy podpisy prezidentů, nebo ne? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, máš, je to stále stejný podpis, i když byl napsán jindy. Samozřejmě pro sběratele má větší hodnotu ten, který je z funkčního období.

Další odpovědi
zjentek

Zákon moc neznám, ale bylo by správný, pokud se ti Klaus podepsal čmajznutým perem, aby to neplatilo.
A Zeman, pokud písmo není příliš kostrbaté, tak bych ti to uznal ;)