Rokio

Mám podle pravidel silničního provozu jezdit s vozíkem po silnici, nebo po chodníku?

Vozík využívám, když stěhuji věci jedné známé, která si to přeje.

Pokud bych s ním podle zákona nesměl ani na chodník, jak bych pak mohl stěhovat ty předměty?

Odpovědi
Alesh

Pokud si to dobře pamatuji z autoškoly, tak je rozhodující šířka vozíku. A myslím, že limit šířky je 600 mm. Čili do této šířky jsi chodec a můžeš s ním jít po chodníku. Nad tento rozměr bys měl jet po silnici, klasicky vpravo, stejně jako jakékoli jiné vozidlo.

Vit Kouba

Jezdi tak abys neporušil dopraví předpisy