Renne

Mám podat druhou přihlášku na střední na gympl? Jaký je gympl?

Zdravím,
první přihlášku na střední bych chtěla dát na obchodku, avšak tou druhou si nejsem jistá. Uvažuji nad gymplem, protože kdyby mě nevzali na obchodku, tak nevím co bych chtěla v životě dělat (mám nějaké nápady na povolání, které mě zaujaly, ale ještě nevím, který z nich bych si měla vybrat a na některých z těch povolání bude stejně lepší, když budu mít gympl)...... Ale nejsem si jistá jestli tam jít z těchto důvodů:

1. Je gympl opravdu tak časově náročný?
Ptám se, protože se věnuji hře na klavír a housle a bojím se, že bych neměla dostatek času na trénování. Ve škole mám samé jedničky, ale nepatřím k těm lidem, kteří si všechno zapamatují z hodin a doma pak mají volno. Takže se doma musím učit a obávám se, že to nebudu stíhat.

2. Nejsem moc fanoušek dějepisu, zeměpisu a neodborných předmětů. Jsem ráda, že na obchodce tohohle moc není a jsou tam odborné předměty, které mě opravdu lákají. Na gymplu je většina předmětů stejná jak na základce, a učení na základce si moc neužívám no😒😒 tak se obávám, že bych na gymplu umřela s tímhle......

Nejlepší odpověď
Rokio

Mám si vybrat jinou střední kam podat přihlášku

Vzhledem k tomu, že základní předměty moc nemusíš (dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, fyzika atd.), tak doporučuji jako druhou volbu zvolit jinou střední odbornou školu.

Na gymnáziu je učení opravdu hodně, měla bys méně volného času než na SOŠ a k tomu všemu gymnázium bez vysoké školy nemá moc velkou hodnotu.

Další odpovědi
jirka F

Mám si vybrat jinou střední kam podat přihlášku

Tak co s tebou? Nezbývá mně než tedy dát za B.Protože Pote bys.MUSELA NA VŠ.

da ny

Mám si vybrat jinou střední kam podat přihlášku

Podle toho, co píšete, byste na gymnáziu „trpěla“. Byla byste průměrná či podprůměrná žákyně.
S nejasnými vyhlídkami (schopností),, na úspěch u přijímacích zkoušek na VŠ.
Na gymnáziu je třeba více času věnovat učení, přípravě, seminárním pracím atd., než na odborné SŠ.
Dobrých prodavačů není nikdy dostatek, pokud je to Váš cíl, běžte na „obchodku“.
S těmi dvěma hudebními nástroji máte i jiné možnosti. Běžně je výuka na ZUŠ šestiletá. Pokud se vzděláváte s nějakým cílem, nebo hrajete pro radost, netuším, kolik tomu musíte/chcete věnovat času.

jirka F

Myslím tím až bys dokončila gympl.

Renne

Neřekla jsem, že nemám v plánu jít na VŠ. Pravděpodobně tam půjdu, protože chci mít pořádné zaměstnání, ze kterého budu mít celkem hodně peněz (aspoň na můj vkus) a né něco jako zahradník, pekař apod. A na takové zaměstnání je většinou potřeba VŠ (né vždy). Takže tak no.....

Ale stejně dám na rady od @Rokio, který/která taky odpovídal/a na mou otázku a raději se gymplu vyhnu, z těch důvodů, že tam je hodně učiva a měla bych málo času a taky nemusím některé ty základní předměty.