Maggie.b

Mám POCIT že někdo (někdo hodně blízký) nesnáší mé náboženství (Buddhismus) a mně to strašně mrzí. Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
fablen

a není problém v tom, že o tom náboženství před tím hodně blízkým člověkem stále mluvíš? Asi mu to vadí, tak o tom náboženství před ním vůbec nemluv.
Je to Tvoje víra, ne jeho.

Další odpovědi
Terryle

Souhlas s Fablen – snaž se před ním o tom nemluvit a moc se „neprojevovat“ – tím jenom zbytečně provokuješ. Vysvětlit, že na Tvém náboženství není nic špatného, ses už asi snažila, ne? A předpokládám, že to moc nepomohlo… Tak o tom prostě nemluv a doufej, že si dotyčný pomalu zvykne a nějak to rozdýchá… některý věci potřebujou hodně času.

arygnoc

S vírou (nebudu používat slovo náboženství, protože to není to samé), je to těžké.

Osobně si myslím, že je to každého věc, v co věří, pokud mne nezačne svou vírou obtěžovat (vysvětlovat mi ji, pokud se mnou žije, zdílet ji, nebo se podle ní třeba stravovat, modlit, atd.).
V tom momentě se stáva nepříjemným člověkěm bez ohledu na víru.

Snažte se chovat v duch řčení „Nečiň, co nechceš by bylo činěno tobě.“
Vůbec se o víře nebavte (o nevíře TAKÉ), prostě si všímejte života takového, jaký je.
Pokud vaše víra vyžaduje nějaké rituály, konejte je v nepřítomnosti osoby, na které Vám zaleží, ne Váš blízky.
Tudíž za zhoršení vztahu můžete Vy, protože něco nového musí přijmout (smířit se s tím) oba aktéři vztahu (jakéhokoli).

Anebo hledejte vhodný kompromis (ale ten musíte učinit Vy, z důvodů už výše uvedených).

NEARGUMENTUJTE svou vírou, skuste v konfliktu argumentovat rozumně.

a vůbec, je toho hodně.

Resumé: základem je tolerance.
Vy teď máte problém (že Vašemu blízkému to vadí [kolik lidí mně taď zatratí: mně vadí jakákoliv víra v nadpřirozeno nebo nadpřirozené bytosti]), tak vy se musíte přispůsobit jemu, protože vy jste do vztahu donesla něco (nového), co ten vztah kazí, narušuje.

Já...

NÁBOŽENSTVÍ holt VYVOLÁVÁ KONFLIKTY. V makro i mikro měřítku. Nejen mezi různými náboženstvími, ale i mezi věřícím a ateistou. JE POTŘEBA S TÍM POČÍTAT a naučit se s tím žít (oba). ŘEŠIT TO BUĎ oboustranným ZVÝŠENÍM TOLERANCE, NEBO ROZCHODEM. Jinak budou ty konflikty a budou se stupňovat a stejně to (v lepším případě) skončí tím rozchodem…

jey

Ze by tak tolerantni nabozenstvi jako je Budhismus netoleroval to ze nekdo byt hodne blizky netoleruje ?
Pocity stranou ! Nemavat cervenym hadrem ani nicim jinym – tedy vice mene nedelat nic, nez si hledet sveho vlastniho nabozenstvi !
Jey