Mám nárok na životní minimum?

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda-li mám nárok na životní minimum. Jsem 19ti letý chlapec, který ze zdravotních důvodů musel přerušit studium na střední škole. Momentálně nemohu najít práci, ale mám trvalé bydliště u rodičů. Nicméně nežiji s nimi a nijak mě nepodporují. Nedávno jsem se čerstvě zapsal na pracovní úřad. Mám nárok na životní minimum jedince (3 860Kč), nebo jako další dospělá osoba v domácnosti (3 200Kč)?

Odpovědi
df

Každý, kdo má bydliště v České republice a je bez příjmů, má nárok na životní minimum