mám nárok na podporu po skončení rodičovského příspěvku

Odpovědi
fablen

Nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který získal v rozhodném období zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 12 měsíců (dále jen „předchozí zaměstnání“) tuto podmínku lze splnit i započtením náhradní doby zaměstnání, (náhradní dobou je i osobní péče o dítě ve věku do 4 let). Rozhodné období jsou 3 roky před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.

Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání, se kterým byl v době posledních 6 měsíců před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání zaměstnavatelem skončen pracovněprávní vztah z důvodu porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem; to platí i v případě skončení jiného pracovního vztahu z obdobného důvodu, který v posledních 6 měsících před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu opakovaně sám ukončil vhodné zaměstnání zprostředkované úřadem práce…

Musíte si sama určit, zda na podporu budete mít nárok. Pokud jste byla na MD, potom na RD a následně třeba na neplaceném volnu do dobu 4 let věku dítěte, pak Vám bude podpora na ÚP přiznána.

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch