Mám nárok na náhradu ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti?

Stal se mi pracovní úraz a po cca 3 měsících rehabilitační lékařka uznala že je vše v mezích normy. Byl jsem uschopněn a po cca měsíci jsem zašel na kontrolu k odbornému lékaři… Jedná se mi: Pokud jsem přerušil marodění a po cca měsíci mi odborný lékař konstatoval že se zranění nezaléčilo a odeslal mne na operaci. Mám stále nárok na náhradu ušlého výdělku i pokud jsem byl měsíc uznán pracovně schopným?

Nejlepší odpověď
slimaczek

Ano máte. Upravuje to znění § 370 zákoníku práce:
(2) Náhrada za ztrátu na výdělku podle odstavce 1 přísluší zaměstnanci i při jeho další pracovní neschopnosti z důvodu téhož pracovního úrazu nebo nemoci z povolání.