fotbis

Mám možnost se nějak a někam odvolat??

Dobrý den, v zaměstnání se mi stal úraz kdy jsem si zlomila zápěstí.Přesněji zlomenina PHK RC skloubení.Po vytažení drátů jsem docházela na RHB , ale bolesti byly přetrvávající sparestérií v celém předloktí. Až po vyšetření na specializovaném oddělení mi byla naznána diagnoza KRBS. Obvodní lékař podal žádost na plný invalidní důchod. Následně jsem byla přizvána ke komisi ,kde mi bylo řečeno, že si musím najít lehčí práci a ukončili mi neschopenku.je možné ,že mě takto komise odbyde? předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
johana 56

Mám dobré zkušenosti s poradnou v odkazu.Poradí a pomohou najít způsob,jak situaci řešit.

http://www.fe­rovanemocnice­.cz/

Další odpovědi
Agneta

…„že mě takto komise odbyde?“ Ano. Je to současný trend. U lékaře se platí a nějaký inv. důchod už dnes nedostane ani hluchoněmý:DDD
To víš, když se musí všechno kopírovat po Americe, tak bude jednou lékařská péče horší jak v Mongolsku. Už dnes lidé čekají „na termíny“ týdny a měsíce, fakt :DDD

ivzez

Musíte počkat na písemné rozhodnutí o nepřiznání invalidního
důchodu a do 30 dnů od doručení rozhodnutí podat námitku.

O námitce bude rozhodovat ČSSZ,
může Vás znovu vyslat k posudkové komisi.
Zkoumala by se znovu ztráta pracovní schopnosti
v době, kdy ztrátu posuzovala první komise.

Pokud by ČSSZ námitku zamítla, musela byste se obrátit na soud.
(Pozor: Nepodáte-li námitku, nemůžete situaci řešit soudně.)

  • ––––

Další možností je nějakou dobu počkat
a podat žádost o ID znovu.
V takovém případě se provede nové šetření
zdravotního stavu i ztráty pracovní schopnosti.

V různých diskuzích dávají lidé přednost druhé variantě,
protože „druhá posudková komise přece nepotopí tu první“ …

  • ––––

Férová nemocnice je dobrá, tam se klidně můžete obrátit,
jejich rady jsou odborně na výši a můžete se na ně spolehnout.

Bohužel nemohu totéž říci (napsat) o poradně, na niž tu opakovaně odkazuje Lota.
Na Aktuálně jsou v odpovědích chyby, někdy ani neodpovídají na to, nač se tazatel zeptal (píší o tom, co si „myslí“, že tazatel potřebuje).
Poradnu na Aktuálně nedoporučuji.

lota

Bohužel, u nás je snad možné všechno. Asi bych to řešila spíš jako pracovní úraz nebo trvalé následky z práce… Poradit neumím, ale můžete se zkusit zeptat tady v odbornější poradně: http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/pracovni-pravo-a-mzdy/