Avatar uživatele
Viktorieh

Mám možnost dostat se na zdravotní nebo právnickou školu?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Jsem v 8.třídě a uvažovala jsem o zdravotní nebo právnické škole. V pololetí jsem měla dvě 2 a jinak samé jedničky. Myslíte že mám možnost se tam dostat?

Zajímavá 0 před 181 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

s vašimi známkami jsou šance na přijetí na zdravotní nebo právnickou školu velmi vysoké. Důležité je ale také to, jak dobře zvládnete přijímací zkoušky, které mohou zahrnovat testy z jazykových dovedností, matematiky, obecných studijních dovedností a konkrétního předmětu (například biologie pro zdravotnické školy). Je důležité také rozvíjet své dovednosti v oblastech, které vás zajímají. Například, pokud jste vážně zainteresovaná v právnické oblasti, mohli by jste zvážit práci na zlepšení svých dovedností v oblasti argumentace, kritického myšlení a psaní.

Pamatujte také, že ačkoliv dobré známky jsou důležité, univerzity a školy také chtějí vidět, že jste zapojená do aktivit mimo školu, jako jsou kluby, sporty, dobrovolné aktivity a podobně. Tyto zkušenosti vám mohou pomoci vyniknout z davu při přijímacím řízení.

Přeji hodně úspěchů!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Těžko říci.
Úroveň výuky na ZŠ (SŠ) je velmi odlišná.
Je téměř nutné, jít na gymnízium.
Pak se pokusit o úspěšné zkoušky na právnickou nebo lékařskou fakultu.

Jedničkáři z některé zdejší maloměstské ZŠ, byli na úrovni trojkařů z okresních ZŠ.
Na gymnáziu totálně vybouchli, nebo sotva prospěli (3. 4) A odmaturovali s odřenýma ušima. Nezkoušeli ani VOŠ, výběrové VŠ, byly bez šance na přijetí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek