Avatar uživatele
Monliz

Mám jít na střední školu?

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli má cenu pro mě chodit na střední, nebo jít na učební obor. Zatím mám trojku z matematiky, češtiny, chemie a ruštiny. Obávám se, že i kdybych se tam dostal, tak se tam neudržím.
Děkuji.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Disraeli, Beno před 847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Podle známek ze ZŠ je to úplně jedno. Je to o tom, co chceš, na který obor chceš jít, co bys v životě chtěla dělat. :) A pár trojek nic ennzamená, navíc 3 znamená „dobrý“.
„Jestli má cenu..“ je blbost… SŠ není těžká a hlavně je to o tom, co a jak chceš dělat a věnovat se tomu.

Upravil/a: Disraeli

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Alesh Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Hele, na známky se vykaď, i když ti od první třídy ten systém říká, že vědění a schopnosti se měří známkami. Úplně zruš tento způsob uvažování, který jsi tu teď prezentoval a jdi na to jinak.
Jednou se budeš muset sám živit a určitě je dobré se živit něčím, co ti 1) dá dobrý nebo ještě lepší příjem a 2) tě to bude – pokud možno – bavit (to je kolikrát důležitější, než ty peníze). No, tohle si musíš vymyslet, zmapovat a hlavně pak za tím jít. Nemá smysl řešit nějaké dvojky, trojky… hele při troše vůle SŠ proleze každý, i kdyby měl mít samé čtyřky, tak to prostě dá. Ale samozřejmě můžeš mít jiný cíl, kde se ti víc bude hodit třeba učňák. O tom je ta volba! Ne, o aktuálních známkách, ale o tom, co se potřebuješ naučit, tj. o tom oboru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rys95

Záleží na tobě, být tebou, šel bych.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zdá se, že nejsi moc vyspělá osobnost, když vyzvídáš u cizích lidí, kteří tě neznají. Za tebe to nikdo nerozhodne. Poraď se s rodiči, znají tě nejlépe. Nejlépe budou vědět, k čemu máš sklony a pod.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Jestli myslíš, že to má cenu, tak to má cenu. Ale jestli myslíš, že to nemá cenu, tak to cenu nemá. A tak to je

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Člověk v 15 letech, ani nemůže vždy vědět, co by ho těšilo v budoucnu dělat. Jaké budou příležitosti a možnosti. Pracovníků s odborným vzděláním (a dobrých), v dělnických profesích je a bude nedostatek. Vyberte si takový učňovský obor, který nebudete dělat s odporem :D Vše co děláte, dělejte s chutí! Na učilišti můžete i vynikat. Pokračovat a na stávající, či jiné SŠ i odmaturovat.
Může se stát, že budete vykonávat úplně jinou práci, než své původní povolání
Výučné list nebo maturitu můžete mít i v několika oborech (pokud nebudete muset spěchat do zaměstnání, lze i při práci, ale je to náročnější).
Stejně tak můžete z vybrané SŠ, v dalším školním roce začít znovu na nějakém učebním oboru.
Rozhodnutí bude na Vás. Matematika, ČJ a cizí jazyky jsou i na školách, zakončených výučním listem. Tam není „strašákem“/pod­mínkou maturita, z těchto předmětů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

To si musíš rozhodnout sám. Neznáme tvé důvody proč si myslíš, že to nemá cenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Alesh… Nominace! Ale žel nemůžu. ;)

Avatar uživatele
Alesh

Tak já ji dal aspoň tobě! 😉

Avatar uživatele
Disraeli

Dík (: Ale nemusels, máš to podrobněji a výstižněji.
Osobně bych ale řekl, že na dovjkách, trojkách, čtyřkách záleží… ale to už se asi každý bavíme o něčem jiném. 😅

Avatar uživatele
Alesh

Vidíš a já ti říkám, že nezáleží! 🙂 Ale zamlada jsem o tom byl ale taky přesvědčený, že záleží. Ale když vidíš šprtky, co něco nazpaměť odříkají a za to dostanou jedničku, přitom o tom vědí naprosté nic, tak je pro mě ta známka nicneříkající. I když to vlastně není až tolik o tom známkování, jako o tom systému, který hodnotí to, že někdo něco umí nazpaměť a nikoli to, zda tomu rozumí a umí to uplatnit.
Typický příklad: Archimedův zákon… kolik lidí, co jsou třeba i desítky let ze školy, ho zná nazpaměť?… a kolik opravdu chápe, co ten zákon říká a dokázalo by ho přeformulovat svými slovy, tak aby samozřejmě říkali obsahově totéž? No, co myslíš? 😉

Avatar uživatele
Disraeli

Ale já neměl na mysli školní „dvojky, trojky“. 😋😝 Tohle se týká spíš biologie a ženské anatomie… 😂 Nebo možná matematiky (velikost, míry,..).
Jinak já vím, že na známkách nezáleží a školní systém (včetně hodnotícího) je naprd. ;)

Avatar uživatele
Alesh

Aha, tak ani na těchhle známkách nezáleží… důležité je, aby byla hodná a uměla vařit! 🙂
P. S. Už mi můžeš dát tu nominaci! 😉

Avatar uživatele
Disraeli

Nj, ale nic není nedůležité. :P Pokud umí vařit, má drobrý charakter a ještě k tomu je hezká a má „přednosti“, tak je to jen výhoda. :D
P.S. nemůžu… o to jde. To může jen ten, co položí otázku anebo stříbrní/zlatí uživatelé. ;)

Avatar uživatele
Alesh

Aha, já myslel, že jsi jen vystřílel nominace na den.

Nový příspěvek