Monliz

Mám jít na střední školu?

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli má cenu pro mě chodit na střední, nebo jít na učební obor. Zatím mám trojku z matematiky, češtiny, chemie a ruštiny. Obávám se, že i kdybych se tam dostal, tak se tam neudržím.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Podle známek ze ZŠ je to úplně jedno. Je to o tom, co chceš, na který obor chceš jít, co bys v životě chtěla dělat. :) A pár trojek nic ennzamená, navíc 3 znamená „dobrý“.
„Jestli má cenu..“ je blbost… SŠ není těžká a hlavně je to o tom, co a jak chceš dělat a věnovat se tomu.

Další odpovědi
Alesh

Hele, na známky se vykaď, i když ti od první třídy ten systém říká, že vědění a schopnosti se měří známkami. Úplně zruš tento způsob uvažování, který jsi tu teď prezentoval a jdi na to jinak.
Jednou se budeš muset sám živit a určitě je dobré se živit něčím, co ti 1) dá dobrý nebo ještě lepší příjem a 2) tě to bude – pokud možno – bavit (to je kolikrát důležitější, než ty peníze). No, tohle si musíš vymyslet, zmapovat a hlavně pak za tím jít. Nemá smysl řešit nějaké dvojky, trojky… hele při troše vůle SŠ proleze každý, i kdyby měl mít samé čtyřky, tak to prostě dá. Ale samozřejmě můžeš mít jiný cíl, kde se ti víc bude hodit třeba učňák. O tom je ta volba! Ne, o aktuálních známkách, ale o tom, co se potřebuješ naučit, tj. o tom oboru.

Rys95

Záleží na tobě, být tebou, šel bych.

elkon

Zdá se, že nejsi moc vyspělá osobnost, když vyzvídáš u cizích lidí, kteří tě neznají. Za tebe to nikdo nerozhodne. Poraď se s rodiči, znají tě nejlépe. Nejlépe budou vědět, k čemu máš sklony a pod.

df

Jestli myslíš, že to má cenu, tak to má cenu. Ale jestli myslíš, že to nemá cenu, tak to cenu nemá. A tak to je

da ny

Člověk v 15 letech, ani nemůže vždy vědět, co by ho těšilo v budoucnu dělat. Jaké budou příležitosti a možnosti. Pracovníků s odborným vzděláním (a dobrých), v dělnických profesích je a bude nedostatek. Vyberte si takový učňovský obor, který nebudete dělat s odporem :D Vše co děláte, dělejte s chutí! Na učilišti můžete i vynikat. Pokračovat a na stávající, či jiné SŠ i odmaturovat.
Může se stát, že budete vykonávat úplně jinou práci, než své původní povolání
Výučné list nebo maturitu můžete mít i v několika oborech (pokud nebudete muset spěchat do zaměstnání, lze i při práci, ale je to náročnější).
Stejně tak můžete z vybrané SŠ, v dalším školním roce začít znovu na nějakém učebním oboru.
Rozhodnutí bude na Vás. Matematika, ČJ a cizí jazyky jsou i na školách, zakončených výučním listem. Tam není „strašákem“/pod­mínkou maturita, z těchto předmětů

Drap

To si musíš rozhodnout sám. Neznáme tvé důvody proč si myslíš, že to nemá cenu.

Disraeli

Alesh… Nominace! Ale žel nemůžu. ;)

Alesh

Tak já ji dal aspoň tobě! 😉

Disraeli

Dík (: Ale nemusels, máš to podrobněji a výstižněji.
Osobně bych ale řekl, že na dovjkách, trojkách, čtyřkách záleží… ale to už se asi každý bavíme o něčem jiném. 😅

Alesh

Vidíš a já ti říkám, že nezáleží! 🙂 Ale zamlada jsem o tom byl ale taky přesvědčený, že záleží. Ale když vidíš šprtky, co něco nazpaměť odříkají a za to dostanou jedničku, přitom o tom vědí naprosté nic, tak je pro mě ta známka nicneříkající. I když to vlastně není až tolik o tom známkování, jako o tom systému, který hodnotí to, že někdo něco umí nazpaměť a nikoli to, zda tomu rozumí a umí to uplatnit.
Typický příklad: Archimedův zákon… kolik lidí, co jsou třeba i desítky let ze školy, ho zná nazpaměť?… a kolik opravdu chápe, co ten zákon říká a dokázalo by ho přeformulovat svými slovy, tak aby samozřejmě říkali obsahově totéž? No, co myslíš? 😉

Disraeli

Ale já neměl na mysli školní „dvojky, trojky“. 😋😝 Tohle se týká spíš biologie a ženské anatomie… 😂 Nebo možná matematiky (velikost, míry,..).
Jinak já vím, že na známkách nezáleží a školní systém (včetně hodnotícího) je naprd. ;)

Alesh

Aha, tak ani na těchhle známkách nezáleží… důležité je, aby byla hodná a uměla vařit! 🙂
P. S. Už mi můžeš dát tu nominaci! 😉

Disraeli

Nj, ale nic není nedůležité. :P Pokud umí vařit, má drobrý charakter a ještě k tomu je hezká a má „přednosti“, tak je to jen výhoda. :D
P.S. nemůžu… o to jde. To může jen ten, co položí otázku anebo stříbrní/zlatí uživatelé. ;)

Alesh

Aha, já myslel, že jsi jen vystřílel nominace na den.