kajama

Mám ještě nějaké možnosti dalšího studia, abych nezůstala jen se základní školou?

..po 4 letech na střední škole jsem si vybrala matematiku k maturitní zkoušce a vyhořela na všech 3 pokusech u DT. Šla jsem tedy opakovat 4. ročník na té samé škole, stejný obor. Bohužel opět neúspěšně. Tentokrát jsem zvolila anglický jazyk a u všech 3 pokusů u DT opět neúspěch. Prosím ví někdo jaké mám další možnosti studia? jestli např. učiliště nebo jiné možnosti? děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
autacek

Na to se můžeš informovat rovnou na škole, kterou jsi navštěvovala, případně na jiné škole, o kterou bys měla zájem, zda-li je možnost uznání předchozích ročníků absolvovaných jinde a co je třeba splnit pro doplnění vzdělání.

Ovšem pokud jsi nebyla schopna ani po tolika pokusech vzdělání dokončit úspěšným složením závěrečné zkoušky, je nasnadě hledat problém i někde jinde. Pořád tu zůstává možnost udělat si alespoň nějaký učební obor, nebo rekvalifikaci, ostatně život se mnohdy ani tak neptá na vzdělání, ale co skutečně umíte a jste schopna dělat.

Další odpovědi
Drap

Učiliště, popřípadě jinou střední školu a následně třeba i VŠ. Spousta lidí začne studovat až po třicítce. Tam je to náročnější studovat při zaměstnání, a taky finančně nákladnější. Pro studium a vzděkláváni se ti dveře nikdy nezavřou.

paul1

Vidím, že máte výdrž a to je důležité. Zkuste to jinde, ale s rozmyslem a poradit se někde, možná by bylo dobré u více odborníků. Jinak studovat není nikdy pozdě, hodně lidí se vzdělává celý život. Já také až do padesátky. Hodně úspěchů a vydržať.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@drap tak pokud není schopna ani po opakování ročníku složit maturitu, to bych chtěl fakt vidět tu vysokou, na které by takové studijní předpoklady nevadily.

kajama

pro Drap: pokud, učiliště nebo jinou střední školu, na jak dlouho to je? ..a musela bych delat všechny ročníky? .. prostě začít od 0? :(

Rokio

kajama: Standartní učňák je na tři roky, střední škola je na čtyři roky a gymnázium opět na čtyři roky.