Pralinka1979

Mám exekuci – co dělat

Doporučuji z vlastní zkušenosti komunikovat. Exekuci mám a jak jsem to zjistila, hned jsem zavolala na ex. úřad a informovala se. Není to příjemná situace, navštívil nás i exekutor, ale bylo možné s ním rozumně komunikovat, nic stresujícího jak člověk občas čte nebo vidí v tv 🙂 On jen vykonává svojí práci… 🙂 Je na nás si dát věci do pořádku. Přeji všem ať se to podaří. Takže komunikovat, komunikovat a nedělat mrtvého brouka! Co nejrychleji se spojit s věřitelem, domluvit si splátky, popř. zeptat se na tom konkrétním úřadě jak dál postupovat. Já jsem tam tu první radu dostala, také jsem netušila co dělat a jestli není pozdě na všechno … moc mi to pomohlo. Možná jsem měla i štěstí na exekutora, nevím 🙂 Doporučuji tedy nenechat to a hlavně začít rychle jednat!!!!
Doplňuji:
---- quentos: tak to je mi skutečně líto. To není správné ☹ Jistě záleží na konkrétním člověku, nebo třeba jestli jde o soudního exekutora. Já jsem také četla samé děsné zkušenosti a očekávala návštěvu exekutora opravdu s hrůzou… nakonec přijel slušný člověk, opravdu se choval dobře, takže jsem byla moc ráda 🙂 Jde také o velké dluhy, nicméně mám výhodu, že jsou moje (hypotéka) a tak se k tomu dokážu postavit a řešit to, i když teda už k té exekuci došlo ☹ Ale víc by bolelo, když bych někomu třeba ručila… Takhle se to řešit dá líp, protože mám sice exekuci, ale na druhé straně je tu ještě pořád majetek 🙂Myslím si, že se soudním exekutorem domluvit dá a mělo by to tak i být. Ale je to jen můj názor… třeba jsem měla fakt jen štěstí. Když však někdo do špatné finanční situace padne a nemá možnost nic nabídnout, pak bohužel ten exekutor taky nic nenadělá a zabavuje a draží ☹ Ale co má dělat??? Je to přece jeho práce 🙂 Je to smutné, ale nikdo neví co v životě přijde… ☹ Také bych nikdy nečekala, že jednou budu s exekutorem muset jednat…

Nejlepší odpověď
quentos

to jste teda měla štěstí, protože exekutoři jsou ve většině případů hovada. Vymatlané mozky, kteří mají jen ty svoje svaly a nějaká etiketa jim vůbec nic neříká.
Zkušenost z rodiny: exekutoři přijeli na otce, měl dluhy v milionech. Maminka se s ním naštěstí stihla předtím rozvést a dát mu podepsat, že veškeré předtím vzniklé dluhy bere otec na sebe (byly to dluhy z jeho čachrů, tak ještě aby ne). Stalo se.
Ovšem smůla byla ta, že zrovna když exekutoři přijeli, maminka byla u otce na „návštěvě“ kvůli alimentům. To hovado exekutorský jí začlo rvát kabelku z ramene, a když na něj zařvala, co si to dovoluje, argumentoval tím, že „copak já vim, jestli v tý kabelce nemáte půl miliónu?“
Když se svěřila právníkovi, řekl dost jesně, že tohle si exekutor dovolit nesmí. Ovšem praxe je jiná, je jim to všechno jedno :{(>

Pralinka1979

quentos: tak to je mi skutečně líto. To není správné ☹ Jistě záleží na konkrétním člověku, nebo třeba jestli jde o soudního exekutora. Já jsem také četla samé děsné zkušenosti a očekávala návštěvu exekutora opravdu s hrůzou… nakonec přijel slušný člověk, opravdu se choval dobře, takže jsem byla moc ráda 🙂 Jde také o velké dluhy, nicméně mám výhodu, že jsou moje (hypotéka) a tak se k tomu dokážu postavit a řešit to, i když teda už k té exekuci došlo ☹ Ale víc by bolelo, když bych někomu třeba ručila… Takhle se to řešit dá líp, protože mám sice exekuci, ale na druhé straně je tu ještě pořád majetek 🙂Myslím si, že se soudním exekutorem domluvit dá a mělo by to tak i být. Ale je to jen můj názor… třeba jsem měla fakt jen štěstí. Když však někdo do špatné finanční situace padne a nemá možnost nic nabídnout, pak bohužel ten exekutor taky nic nenadělá a zabavuje a draží ☹ Ale co má dělat??? Je to přece jeho práce 🙂 Je to smutné, ale nikdo neví co v životě přijde… ☹ Také bych nikdy nečekala, že jednou budu s exekutorem muset jednat, ale sta