Avatar uživatele
Pralinka1979

Mám exekuci – co dělat

Doporučuji z vlastní zkušenosti komunikovat. Exekuci mám a jak jsem to zjistila, hned jsem zavolala na ex. úřad a informovala se. Není to příjemná situace, navštívil nás i exekutor, ale bylo možné s ním rozumně komunikovat, nic stresujícího jak člověk občas čte nebo vidí v tv 🙂 On jen vykonává svojí práci… 🙂 Je na nás si dát věci do pořádku. Přeji všem ať se to podaří. Takže komunikovat, komunikovat a nedělat mrtvého brouka! Co nejrychleji se spojit s věřitelem, domluvit si splátky, popř. zeptat se na tom konkrétním úřadě jak dál postupovat. Já jsem tam tu první radu dostala, také jsem netušila co dělat a jestli není pozdě na všechno … moc mi to pomohlo. Možná jsem měla i štěstí na exekutora, nevím 🙂 Doporučuji tedy nenechat to a hlavně začít rychle jednat!!!!
Doplňuji:
---- quentos: tak to je mi skutečně líto. To není správné ☹ Jistě záleží na konkrétním člověku, nebo třeba jestli jde o soudního exekutora. Já jsem také četla samé děsné zkušenosti a očekávala návštěvu exekutora opravdu s hrůzou… nakonec přijel slušný člověk, opravdu se choval dobře, takže jsem byla moc ráda 🙂 Jde také o velké dluhy, nicméně mám výhodu, že jsou moje (hypotéka) a tak se k tomu dokážu postavit a řešit to, i když teda už k té exekuci došlo ☹ Ale víc by bolelo, když bych někomu třeba ručila… Takhle se to řešit dá líp, protože mám sice exekuci, ale na druhé straně je tu ještě pořád majetek 🙂Myslím si, že se soudním exekutorem domluvit dá a mělo by to tak i být. Ale je to jen můj názor… třeba jsem měla fakt jen štěstí. Když však někdo do špatné finanční situace padne a nemá možnost nic nabídnout, pak bohužel ten exekutor taky nic nenadělá a zabavuje a draží ☹ Ale co má dělat??? Je to přece jeho práce 🙂 Je to smutné, ale nikdo neví co v životě přijde… ☹ Také bych nikdy nečekala, že jednou budu s exekutorem muset jednat…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Honzucha, hanny 2, Lenjička před 4799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

to jste teda měla štěstí, protože exekutoři jsou ve většině případů hovada. Vymatlané mozky, kteří mají jen ty svoje svaly a nějaká etiketa jim vůbec nic neříká.
Zkušenost z rodiny: exekutoři přijeli na otce, měl dluhy v milionech. Maminka se s ním naštěstí stihla předtím rozvést a dát mu podepsat, že veškeré předtím vzniklé dluhy bere otec na sebe (byly to dluhy z jeho čachrů, tak ještě aby ne). Stalo se.
Ovšem smůla byla ta, že zrovna když exekutoři přijeli, maminka byla u otce na „návštěvě“ kvůli alimentům. To hovado exekutorský jí začlo rvát kabelku z ramene, a když na něj zařvala, co si to dovoluje, argumentoval tím, že „copak já vim, jestli v tý kabelce nemáte půl miliónu?“
Když se svěřila právníkovi, řekl dost jesně, že tohle si exekutor dovolit nesmí. Ovšem praxe je jiná, je jim to všechno jedno :{(>

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pralinka1979

quentos: tak to je mi skutečně líto. To není správné ☹ Jistě záleží na konkrétním člověku, nebo třeba jestli jde o soudního exekutora. Já jsem také četla samé děsné zkušenosti a očekávala návštěvu exekutora opravdu s hrůzou… nakonec přijel slušný člověk, opravdu se choval dobře, takže jsem byla moc ráda 🙂 Jde také o velké dluhy, nicméně mám výhodu, že jsou moje (hypotéka) a tak se k tomu dokážu postavit a řešit to, i když teda už k té exekuci došlo ☹ Ale víc by bolelo, když bych někomu třeba ručila… Takhle se to řešit dá líp, protože mám sice exekuci, ale na druhé straně je tu ještě pořád majetek 🙂Myslím si, že se soudním exekutorem domluvit dá a mělo by to tak i být. Ale je to jen můj názor… třeba jsem měla fakt jen štěstí. Když však někdo do špatné finanční situace padne a nemá možnost nic nabídnout, pak bohužel ten exekutor taky nic nenadělá a zabavuje a draží ☹ Ale co má dělat??? Je to přece jeho práce 🙂 Je to smutné, ale nikdo neví co v životě přijde… ☹ Také bych nikdy nečekala, že jednou budu s exekutorem muset jednat, ale sta

před 4800 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek