Maxim2006

Špatne znamky – SŠ

Mam dvě čtyřki na vizo za 2.pololetí Zš, celkovy pruměr je skoro 2.1–2.3. Chtěl bych studovat na SZŠ Ruske (Bezpečnostně pravní činnost), mam šanci?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Malvína

NE

“čtyřki”? Nechci ti brát iluze a tvé ideály, ale tak růžově to nevidím.

Další odpovědi
Disraeli

ANO

Přijetí na SŠ je hlavně o přijímačkách… pokud myslíš šanci tam studovat a uspět, tak to je jen na tobě a známky na ZŠ s tím nesouvisí. Záleží, jak se tomu budeš věnovat.
SŠ není obtížná (žádná), dá jí každý i lehce podprůměrně inteligentní člověk… Kor když je skoro všechno jen o memorování, a hlavně na inteligenci ani nezáleží (pokud už to nejde pod hranice mentální retardace). Jinak trojkaři i čtyřkaři jsou často inteligentnější než jedničkáři (ale nepřeber si to jako samozřejmost ;;).
Známky nejsou nikde důležité, čistě jen na té škole v rámci (stupidního) hodnotového systému, ale nevypovídají nic, snad jen tvou snahu, či zájem o tu školu, či ten obor. Říct si dopředu „nemám šanci“ je naprostá výmluva, obzvlášť u něčeho takového.. POKUD je to něco, co chceš dělat, tak to jdi dělat/studovat. Vše ostatní je celkem nedůležité. A z nějaké čtyřky na ZŠ se svět nezboří (ani tvé naděje do budoucna).

orwell

ANO

Šanci máš vždycky. Člověk si má dávat vysoké cíle. Dvě čtyřki? To je dobrý. To já, když jsem začínal, tak jsem měl tři a podívej, kam jsem to dotáhl. Dokonce do stříbra na Odpovědích!

Kazatel

NE

Dvě čtyřky – učební obor na dva roky. Pravděpodobně nebudeš nejostřejší tužka v penálu, ale věřím, že své uplatnění pro společnost v budoucnu jistě najdeš.

Emefej

NE

Dvě čtyřki = praktická škola dvouletá.

paul1

ANO

Máš šanci to zkusit. Potom uvidíš. Ale chtělo by to zlepšit se a přidat, právní problematika je dost složitá a nároná na učení.

elkon

NE

Disraeli

Názory ostatních obzvlášť na základě názoru ohledně známek neposlouchej… o ničem to nevypovídá a nikdo tě nezná. .. Ani nepotřebuješ názor od jiných, snad jen radu nebo popostrčení, ale je to všechno na tobě.
Známky jsou naprosto o h**ně. Ukážu ti nekolik milionářů, multimilionářů, miliardářů nebo prostě „jen“ plno úspěšných lidí, kteří měli blbé známky (na zš nebo sš nebo obojí) nebo i ty, kteří nedodělali školu (myslím sš)… kdyby známky něco znamenaly, byli by všichni jedničkáři ze zš (nebo sš…) v životě úspěšní, měli skvělou práci, či podnik, výdělky, atd (samozřejmě nemají, většinou průměrná práce za průměrnou mzdu/plat) a často platí, že jedničkáři se mají v životě hůř, než třeba trojkaři. Ze dvou čtyřek se fakt nikdo nepose*e a za nedlouho to absolutně nikoho nebude zajímat (jakmile uděláš přijímačky a dostaneš se na školu… tak je každému jedno, co za známky si měl – za těch nespočet písemek nebo i na vysvědčení… a totéž platí o sš až/jestli ji doděláš)… vždycky to zajímá jen tu školu a konkrétního učitele, ale je to naprsoto stupidní hodnotový systém, o ničem a který pořádně nic (důležitého) nehodnotí.

Kazatel

Vždyť píše jak hotentot, toto na střední školu opravdu není.

Disraeli

Jakoby na tom záleželo… a je to otázka jediného předmětu Čj, z toho nikdo nepropadá a naučit se to může úplně každý (navíc by ho to měli naučit ve škole).
A vlastně to skoro vůbec o ničem nevypovídá. Říct, že nemá na nějakou SŠ jen kvůli tomu, že má nějakou čtyřku na ZŠ (nebo se někomu nelíbí jak píše), je docela neobjektivní. Na SŠ má (téměř) každý, na většinu oborů… je to jen o tom, co bude chtít dšěat a jak se pak bude snažit/věnoat se tomu. Jinak SŠ není těžká a nevyžaduje ani tolik úsilí (maturity a celou výkuku na středních dávají i podprůměrní a píšící jako negramoti – chyba ovšem školstaví/škol, že je to neumí naučit, ale není to důvod, aby „neměl“ na nějakou školu, obzvlášť v 14/15ti). Nynějšší čtyřka nikoho ne**re (snad jen učitele, krátkodobě).

Kazatel

Máš pocit, že vůbec dovede pochopit zadání práce, když nedokáže pochopit ani pravidla pro zadání otázky?