Kankys

Vadí parkování se stočenými koly (například k obrubníku)?

Odpovědi
Alesh

Komu, čemu? Autu? Kolům? Sousedům? Myslím že ničemu. Pokud stojíš v kopci, je dobrým zvykem, a u některých dopravních prostředků nutností, stočit kola tak, aby se při případném nechtěném odbrzdění vozidla, vozidlo co nejdříve o něco zastavilo. Jinak si myslím, že to význam nemá, ale nevadí to. Do jisté míry by to mohlo některé slabomyslné jedince, svádět k nějaké formě vandalismu typu „jééé, napícháme mu tam připínáčky“.

Kepler

Jedině, že bys to směrem k obrubníku měl z kopce, měl podhuštěnou gumu a parkoval tak třeba celý rok.

lukas.zmizik

ne, pokud nemáš pneumatiku opřenou o ten obrubník

Drap

Jedině dobře když jsou kola stočená k obrubníku. Kdyby došlo k posunu auta, zastaví se o obrubník.

Mimozemšťan

Jestli máš náhon předku – a to máš (co jinýho než levnýho šmejda eště k tomu s rozvodovým řemenem…),tak se v zimě při mínus něco můžou roztrhnout obě manžety – i najednou – při rozjezdu, kup si rači pořádnej auťák. A i v létě – se ti během času začnou dělat prasklinky v manžetách – rychle prodat (a nebo tě takle už někdo napálil?):-)))

isteron

Mal som napísané v mauáli auta, že sa to nedoporučuje, keď má auto posilovač riadenia. Zvyknú sa trhať manžety, lebo sú trvale natiahnuté.