Mam cca 500Kc v korunovych a 2korunovych mincich a chci se jich zbavit. Vymeni mi je v bance za papirove?

A pokud ano, tak v CNB, nebo v kterekoli bance?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, v kterékoli.

… já teda za to neplatil, kam to chodíte? ;{)>

Další odpovědi
fablen

ano vymění, ale za poplatek.

Zdarma to zkuste na pokladně České pošty, případně vložit jako vklad na Váš účet (s výčetkou mincí) – tam ale také mohou poplatek chtít. Záleží dost na tom, u jaké banky účet máte.

Jinak 500Kč není velká částka a je proto také možnost je postupně utrácet v obchodech. Pokladní budou rádi.
Doplňuji:
platí se v GE Money, Waldviertler Sparkasse i ČSOB (tam všude jsme mívali účty a poplatky za výměnu chtěli)

hanulka11

vymění je rádi i jednorázově v obchodě ,budou rádi za drobné

Deli

V KB je promění i bez poplatku (aspoň do nedávna to tak bylo).

Salvaje

V České spořitelně je vymění a poplatek chtějí, jedná-li se o částku nad 100 ks. Někteří „koumáci“ to dělali tak, že přišli víckrát s částkou vždy do 100 ks :)