zenda

Mám brnění až pálení v levé noze od kolene po šlapku, pouze v klidu. Při pohybu nic necítím. Lze vyřešit bez prášků?

Na SONO vyšetřeních vše v pořádku, co se týká žil, cév, šlach. Náběh na křečové žíly nemám a křeče v nohách taky ne. Jsem v podstatě zdravý člověk, preventivní prohlídka nic neprokázala, v podstatě od minulého podzimu mne jen trápí toto. Doktor – internista – mi předepsal prášky a kompresní podkolenky. Stejně jako internista mluví i obvodní lékař. Prášky brát nehodlám , podkolenky nosím, ale je to děs v těchto vedrech.

Mám brnění až pálení v levé noze od kolene po šlapku – pouze v klidu. Při pohybu nic necítím. Na můj dotaz, co to teda je, když ne žíly mi řekli, že neví, ale že to údajně mohou být měkké tkáně. A na to mi stejně nic neporadili.
Moje otázka zní, dá se zbavit podkolenek a brnění něčím jiným, než prášky ?
Předem děkuji za odpověď …

Nejlepší odpověď
Kelt

Samozřejmě, že problém je řešitelný. Už to je třeba připustit, protože Blahoslavení ti, kteří uvěřili. Já bych doporučil provádět stoj na hlavě. Obrátí se krevní oběh, všechny orgány se dostanou do správné pozice, stejně tak vodní procedura, střídání studené a teplé vody. Možná automasáž, Vnitřní stranu nohou zdola nahoru od kotníků k pohlavním orgánům a vnější stranu nohou od pánve k chodidlům, opakovat 12× , levou dlaň položit na vnitřní stranu pravé paže a směrem dolů až k prstům, a po vnější straně zpátky až k rameni, taky 12 x a pak druhou rukou to samé. Provádět ráno a večer, je to masáž meridiánů. Neuškodí to, ale může to pomoci. Nebo jiná alternativní metoda, například půst, s pitím vody, vynechat těžká jídla. Nebo provádět masáž chodidel na boso – existuje takový dřevěný váleček se zářezy, podložky a pod. Držím palce ať to pomůže.

Další odpovědi
orwell

Tak předně v uvedeném výčtu lékařů chybí NEUROLOG! Podle popsaného problému je to podle mého laického názoru parketa pro neurologa jako vyšitá. Tam bych začal. Moc bych to neodkládal, jakmile se tyhle problémy v organismu dlouhodobě zabydlí, těžko se jich lze potom zbaviti. Kromě různých aktivit, které popisuje Kelt bych doporučil rvát do sebe po nějakou dobu vitamíny B-komplex forte + vitamín E. To prý mají nervy rády. Doporučil mně to kdysi neurolog, když jsem bojoval s něčím podobným na ruce. Kupodivu to zabralo, ale až po delší době (pár měsících).