Avatar uživatele
Smack

Mám 5měsíční štěně, když jdeme na procházku, tak se všeho bojí. Co s ním mám dělat?

Fobie = ze psů, z lidí, z ptáků, z kachen, z aut. Atd.

Mám 5ti měsíční štěně, když jdeme naprochazku tak se bojí všeho, co sním mám dělat?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Midoc před 1143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nechat ho ať se bojí. Je potřeba si uvědomit, že všechny vjemy jsou pro ně nové, jsou to věci které nezná. Musí se vše naučit. Hodně s ním chodit, i na neznámá místa. Na nové povrchy, na nová místa, hlavně kde je více lidí, potřebuje i kontakt se psy, vzájemně se očuchat a podobně. Měl jsem několik psů, stále je třeba něčemu učit. Nastupování a vystupování z autobusu, podobně nastupovat do vlaku. Chodit třeba na nádraží kde bývá hladký povrch. Pes se musí naučit že potkáváte i invalidy, lidi na kole, musí se naučit aby se nebálo při vystřelení deštníku a celá řada běžných věcí, které si ani neuvědomujeme. Obzvláště v této době je pejskovi třeba věnovat co nejvíce času.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Cvičit ho, nejenom se promenádovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nic, časem to přejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Chodit s ním na procházky aby si na vše zvykll a bát sepřestal.
Když se to stano, uklidni ho, aby věděl, že má v tobě oporu
Stačí ho párkrát pohladit a klidně na něj chvilku mluvit. To uklidňuje. dotek dělá divy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Málo informací. Bez kompletního výpisu (CV) předcházejícího života psa ti těžko někdo rozumně odpoví. Max. zvíš, že „to přejde“ a podobné „stupídos“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek