panenka

Malování místnosti

Dobrý den včera jsem si malovala kuchyn na žluto i když mi to manžel kolem kamen obložil,při vaření mu omylem olej poprskal spodní zed můžete mi prosím poradit jak ten olej odstranit?dnes jsem to zkoušela Jarem a hubkou přetřít ale po vyschnutí to tam mám furt. děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Nepomůže křída? Já jsem si jednou postříkala zeď, ale je pravda, že šlo jen o několik kapek. Křída mastnotu do sebe vsákla druhý den nebylo nic poznat.

Další odpovědi
martina1

Oškrábat omítku a znovu naštukovat.Na jiný způsob jsem zatím nepřišla.

anonym

Ten odstraníte těžko – bez poškození malby.
Pokud máte zbytek barvy,kupte si autolak ve spreji,odstín co nejpodobnější malbě.
Lehce !! fleky přestříkněte,třeba vícekrát.
Přetřít malbou.Kdyby se vám dělaly na emailu „mastná oka“,a asi by se dělala,přidejte si do malby KAPKU!! Jaru.

FOG

Pred cvrt stoletim to nas malir vetsinou premaloval mlikem nebo pak emailem – olejovou barvou a znovu premaloval.
dnes,kdyz sam maluji a to nekdy i profesionalne jako dnes ,pouzivam na takova mista „problock“ neboli bilou barvu i ve spreji ,ci „kills“,neco jak doporucoval Bubca a po zaschnuti znovu premalovat.
Ale neni to asi celkove reseni,protoze budete varit i priste ,ne? Treba umyvatelnou barvu,tapetu nebo kachlicky.