doney gal

Mají traktory výfukovou brzdu, tachograf a bezpečnostní pásy?

Mám zkušenosti pouze s těmi staršími zetory UŘ I od roku výroby 1980. Bezpečnostní pásy nemají, tachograf také ne a nevím jestli výfukovou brzdu. Na podlaze u levé nohy je malý pedál, na který když kolega dupnul při zapnutém motoru když stál, tak vypnul motor. Není to výfuková brzda? Všechna vozidla nad 3,5 tuny by měli tu brzdu mít a tachograf taky. Mají to ty novější zahraniční stroje?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Bezpečnostní pásy mají. Jako odlehčovací brzda se u některých používá hydrodynamický retardér. Tachograf jsem v traktoru nikdy neviděl.

Další odpovědi
Emefej

Bezpečnostní pásy jsem v traktoru už viděl, retardér taky. Tachograf ne, ale počítadlo motohodin běžně.