jirka F

Mají teda žížaly mozek?

Vrtá mě to hlavou.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Ne, mozek mají jen obratlovci. Žížala je červ a má pouze žebříčkovitou nervovou soustavu.

Další odpovědi
zjentek

To ne ale má všechno co k životu stačí 🤷‍♂️

Roman71

Centrální nervový systém (mozkové ganglium) mít musí, jinak by nebyla schopná života, vyhodnocovat a reagovat na změny ve svém okolí. Co by jí jinak řídilo základní životní funkce?

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BD%C3%AD%C5%BE­ala_obecn%C3%A1#Ner­vov%C3%A1_sou­stava

cappuccino

Nejspis ne! Podivej se na zizalu Julii:)

da ny

Ne.
A co kdyby sis o kroužkovcích něco přečetl, když už si z přírodopisu nic nepamatuješ.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Krou%C5%BE­kovci
Nemuselo by ti nic vrtat hlavou… ;D

aliendrone

Nemají, jejich nervová soustava je jiného typu.
BTW Roman 71 se mýlí, když se domnívá, že ganglia (potažmo mozek) jsou životně nutná.
A to vůbec nenarážím na celou živočišnou podříši Protozoa, ale platí to i u některých z podříše Metazoa (či Polycytozoa, kdo se v tom neustále měnícím se taxonomickém bordelu má vyznat), kam patří i lidé. On na to přijde sám, že třeba taková blbá medúza – až ho popálí – je živá celkem DOST. ;) :D :D