Anikitos

Mají pavouci strach z mravenců?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Asi nemají. Nevím to přesně, až nějakého potkám, tak se ho zeptám. Ale much se nebojí.

Další odpovědi
Kepler

Nevím, jestli se dají pavoukům přičítat nějaké emoce, ale být pavoukem, tak bych strach měl. Mravenci disponují silnou chemickou zbraní – nejsilnější organickou kyselinou, mršky jedny.

ivzez

Myslím, že žádný hmyz není schopen emocí.

gecco

Strach je v tomto kontextu naprosto nesmyslným pojmem…
Ale ano, mnoho druhů pavouků, setká-li se s dostatečným počtem mravenců (a neuteče) – nepřežije.
Na druhou stranu jsou pavouci, kteří mravence loví…
A pak také pavouci, kteří s mravenci žijí…
😉
Neumíš si, zřejmě, představit, jak mnoha významů může tomto kontextu nabývat slovo „pavouk“…
;-
Přečti si, pro začátek, Zivot pavouka od Fabreho…
😉

yuko

Nevim, budu se jich muset zeptat. Ale jak jsem se docetla, jsou i takovi, kterych by se obavat mohli. Co je zajimave, takova thajsti mravenci jsou stejne mini, jako tamni lidi. Lehce se dostanou k drobkum z jidla a temer je neni videt.

Zdroj: http://21stole­ti.cz/2005/03/­18/hrozive-zbrane-malych-tvoru/

Klaproth

Pavouci jsou zbabělci a bojí se všeho hmyzu.