Lurius

Mají Němci lepší pivo než my?

Nejlepší odpověď
Agneta

No jistě, že mají. Vždyť na to mají více peněz – a tím pádem více lásky:DDD

NazdarBazar , Heineken není německé pivo, ale holandské (- a je to strašný šmejd).

Nejlepší piva na světě pocházejí z Bavorska, z malých pivovarů, jako například Ayinger.
Jinak ale všechna evropská piva severněji „pivního ekvátoru“(něm. město Kassel) jsou z pivního hlediska nekvalitní. Jsou hořká, a pijí je jen ti, co pijí „všechno, co teče“. Jen piva jižněji ekvátoru jsou opravdu piva !!!
Od ekvátoru na sever jsou piva hořká(nejhorší v Dánsku , Švédsku a Irsku) a na jih sladší .
Je to dáno geografickým pásmem, a to končí na Alpách. A proto nemají ani Italové nebo Chotvati dobré pivo.:DDD
Doplňuji:
Skvělé pivo se vařilo v Bavorsku nejen v r. 700, ale už i před dvěma tisíci lety.

Další odpovědi
Drap

Nemají

Nazdar Bazar

V žádném případě. Zkus třeba vypít Heineken. Atraktivní maximálně obal.

ivzez

Ne.
Sice si na něm hrozně zakládají, ale nemají
(pořád pošilhávají po naší „Plzni“) …

Agneta

ivzez >>> a jak to mají zdejší účastníci vědět, jak chutná bavorské pivo? jak mají srovnávat? pivo do Čech přinesli Němci(a právě Plzeň)-jako i jiné potraviny, – Olomoucké syrečky(pův. z Harcu),uzeniny a pečivo,,,, a jelikož Čechům chutná, tak se ho naučili vařit, ale dělají (prakticky)stále jen jeden druh. To se nedá s Bavorskou pivní kulturou vůbec srovnávat :DDD

ivzez

V Bavorsku není špatné pivo, ale ani to
se s naším podle mne srovnávat nedá.

Zajímavý je ale přístup:
Bavoráci vědí, že vaří dobré pivo,
a nijak se tím „nevytahují“.

Jinde jsou na své pivo „patřičně hrdi“,
ale vlastně ani nevědí, co je dobré pivo.

A jak se to dozvědět? Ochutnat!
Bavorsko je "za rohem"l …

Agneta

:DDD
no jistě, nacházíme se v nejlepší pivní zóně – mezi ekvátorem a Alpama, takže – samozřejmě:DDD, ale ivzez, ruku na srdce, byla jsi už vůbec v Bavorsku? Nebo jezdíš aspoň v bavorském autě?- no tak to pak jó:DDD. Prostě
špice je špice…že:DDD. Oni když tam Čecháčci jedou, tak tam čumí jen po tom, co je tam levnější, místo aby si dali za třipade(€) pořádný točený…:DDDDD