Pájo

Mají (české) jaderné elektrárny nějaké aktivní nebo pasivní prvky obrany pro případ napadení?

Nejlepší odpověď
led

Neprezradím štátne tajomstvo.
Ano, prvky obrany proti napadnutiu majú. Podrobnosti, ale už nie sú verejné.

Další odpovědi
mosoj

Pasivní prvky jsou zahrnuty v jejich konstrukci . O tom že existuje aktivní plán obrany na MO nelze pochybovat. Tak hluboko jsme snad ještě neklesli .

Děda Louda

Určitě. Tuhle jsem jel okolo a na bráně seděl vrátný.

BANAN93

maj i vlastní letovej prostor minule tam letělo letadlo a hned startovali naše gripeny :D na případné sestřelení

honza19hk

Nad Temelínem i nad Dukovanama je vzdušný prostor kam nesmí žádná letadla ,pokud tam někdo vletí hned jsou za nimi stíhačky. Navíc co já vím tak temelín má i svoji zásahovou jednotku. Samozřejmě tam je i bezpečnostní agentura a ozbrojené složky které celý areál monitorují a hlídají,elektro­nické ploty atd…

Conchus

Určitě mají, to je již zahrnuté v projekční přípravě. Viz SÚJB.