Fejfy2

Mají auta brzdy na přední, nebo na zadní kola?

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou na všechna kola.

Další odpovědi
lukas.zmizik

provozní brzda na všechny kola, parkovací brzda na zadní kola

gecco

Obvykle na fšecka…
😉
Ptáš se na nějaké konkrétní auto???

honza19hk

na všechny. parkovačka bývá na zadek. nedovedu si představit že by třeba kamion brzdil jen předkem.

NexDroid

Na všechna kola, a to do kříže. Provozní brzdy mají dva okruhy aby se zabránilo fatálnímu selhání brzd. Vždy to jde do kříže, takže jeden okruh je levý předek a pravý zadek, druhý právý předek a levý zadek. Přední brzdy jsou ale výkonější, tj. brzdí větší silou. Přední brzdy by měly brzdit 60 – 70% celkové brzdné síly. Parkovací brzdy jsou na zadních kolech až na pár výjimek. Odlehčovací brzdy (NA), jsou buď na hřídeli (kardan – elmag. retardér), nebo v převodovce (hydrodynamický retardér) a nebo v motoru (resp. výfukové potrubí – motorová brzda).

Kryšpín

Takové Aero vyráběné v letech 1929–1932 mělo brzdy jen na zadní kola, spotřebu 5–6 l/100 km a stálo 18000 Kč