žijícíčlověk

Má život smysl, nebo je to na každém, aby si ho vytvořil?

Nevím, jestli se to zdá jen mně, ale když čtu o nějaké víře, tak život často nemá žádný smysl a je to jen o plnění nějakých požadavků „vyšším bytostem“. I v minulosti byli lidé, kteří neměli žádný důvod žít a jen plnili úkoly. Často při podobné otázce někdo zmíní něco o osudu, ať už že si ho každý píše sám, nebo je předem napsaný a ve svým životě proto nemůžou nic změnit. Co je pro to důvod?

Odpovědi
elkon

Tak člověku, kdyby ses nezabýval nesmysly a žil život naplno, tak si pohovíš. Stačí zajít do přírody, za kulturou, nebo se věnovat sportu. A pokud je k tomu ještě spřízněná duše, tak to nemá chybu.

OSHO

S úspěchem přichází i smysl života

zjentek

Tak počkej, já se na tu tvou otázku položím, počkej… Hm… Hmm… Jo, už to tam vidím. Ne, tak ne. Život nemá smysl. Je na každém, aby si ho vytvořil. Ok, dobrý, dává ti to takhle smysl?

da ny

Obojí je správně 😉
Platí hlavně, jaké si to uděláš, takové to máš.
Platí to i pro zdraví, jehož strůjcem je z valné části každý jedinec (pokud se nenarodil s nějakou genetickou vadou či zděděným onemocněním (uvádí se asi kolem 15 – 20%).
Zbytek jsou špatné rodinné životní návyky = životospráva. Myšlení (psychosomatika).
Někdo jde cestou přímou, jiný oklikou k cíli.
Vše je otázka přístupu, volby/rozhodnutí, zbytečných domněnek. Neochoty odpouštět ostatním i sobě.
Naplnění a smysl života si tvoříme, formujeme sami.
Jsou „věci“, před kterými neutečeme, pokud se nepřičiníme.
Život je prima 😉

Roman71

Žijícíčlověče, nikdo z nás nemá život „nalinkovaný“ od kolébky po rakev jakýmsi osudem. Jsou okolnosti, které neovlivníme (doba, rodina, poměry a kultura do které se narodíme). Ale, můžeme svému životu buď dát smysl, nebo smysl života nalézt. Vše je jen a jen osobní svobodnou volbou jednotlivce.

Stejné je to i vírou. Buď Boha nehledáte a potácíte se životem jako loďka na rozbouřeném moři, nebo Boha hledáte, naleznete a váš život dostane hlubší smysl.. Nejsme biologické stroje, ale bytosti se svobodnou vůlí v rozhodování a jednání. Nutno ale počítat s tím, že každá naše „akce“ vyvolá odpovídající „reakci“, jednoduše řečeno, systém příčiny a následku.

Randomčlověk

Záleží na tom, jaké si člověk nastaví hodnoty – pak zjistí, jestli má pro koho, nebo pro co žít.
A k té víře, je to jako práce – tam prostě musíš plnit úkoly zaměstnavatele, jinak prostě nebudeš mít plat. Chodit do práce bez platu taky nemá smysl…

Arcimozek

Synu, vesmír má pro nás všechny velký plán, jen ho vy, kteří nejste spirituálně osvícení, možná ještě nevidíte. My, svobodní, víme, že naším posláním je šířit osvícení dál, na další lidi, na další planety, dokud nebudou všechna živá tvorstva ve vesmíru spirituálně svobodná. Pak se přiblížíme vesmíru, splyneme s ním jako všichni živí a staneme se všichni vesmírem.