kajicek94

Má zaměstnavatel povinnost zajistit pracoviště bez závad z pohledu hygieny?

Zdravím,
nadřízený si odcestoval do severní Itálie lyžovat.
Máme v plánu jít za jeho nadřízeným a požadovat, aby mu nařídil 14 denní domácí karanténu.
Jak bychom mohli zajistit, aby nám nadřízený vyhověl? Nepředpokládám, že to udělá z morálních důvodů, proto bych měl rád připraveny nějaký zákon (např. hygienicky čisté pracoviště počítaje přítomné osoby) apod. který se tomuto odvětví věnuje. Nikdo nám totiž nemůže garantovat, že daná osoba bude v pořádku, jelikož přijde ze země, kde je riziko nákazy mnohonásobně vyšší než v ČR.
Pokud nám zaměstnavatel nevyhoví, tak můžeme požadovat alespoň dovolenou s tím, že by se nám neodčítala z roční přidělené? Dovolená většinou bývá dobrovolná a zůstal bych na daném pracovišti, kdyby se neudály zmíněné skutečnosti a já na ně v rámci mojí ochrany nemusel reagovat. Ještě dodám, že bohužel moji práci není možné vykonávat z domu.

Děkuji Vám za odpovědi,
kajicek94

Odpovědi
elkon

Upozornit hygienickou stanici v místě. Ať zařídí vše potřebné.