simonka

Postupuje zaměstnavatel správně, pokud jde o daně? Více v doplění

Má zaměstnavatel – agentura daňové úlevy, viz text

U bezpečnostní agentury pracuji 13 měsíců a jsem poživatelem ID na výplatní pásce mám hrubou mzdu 12930,– Kč. Pojistné do superhrubé by dle kalkulačky mělo být + 4396,– Kč, ale na pásce mám 3751,– Kč. Je toto správné, má zaměstnavatel daňové úlevy i na tuto zdanitelnou superhurbou mzdu (16700,– Kč)? Nebo se dopouští krácení daní?? děkuji

Nejlepší odpověď
autacek

Na relevantní odpověď by bylo třeba vidět celou výplatní pásku, ne pouze údaje vytržené z kontextu.

Pro Vás je důležité to, že za odvody zaměstnavatele nezodpovídáte, tedy že Vás za jeho pochybení nikdo popotahovat nebude.

Druhá věc je, že superhrubá mzda z 12.930,– Kč je 17.327,– Kč, tak že je opravdu otázka, co vlastně máte v daňovém základu za položky.

Další odpovědi
ivzez

Simonko,

Auťáček má pravdu, potřebovali bychom vidět celou výpočetní
pásku, takhle není zřejmé, co všechno je ve mzdě zahrnuto.

Jestli jste např byla část měsíce nemocná, neodvádí se
zdravotní ani sociální pojištění z náhrady mzdy za nemoc.
_________

Poznámky:
Mně to pojištění vyšlo o korunu vyšší: 4.397 (3.233 + 1.164).

Superhrubá mzda 16.700 odpovídá hrubé mzdě 12.462 Kč.
Zdravotní pojištění za zaměstnavatele by činilo 1.122 a sociální 3.116 Kč (celkem 4.238 Kč).

Rozdíl v hrubé mzdě činí 468 Kč.
(Nemáte takovou částku uvedenu ve výplatnici zvlášť?)

Jaké částky za zdravotní a sociální pojištění strhnul
zaměstnavatel Vám?

Z hrubé mzdy 12.462 Kč by sociální pojištění
činilo 811 a zdravotní 561 Kč.
Ze mzdy 12.930 Kč by šlo o 841 a 582 Kč.

Podle mne by mohlo být ve výplatní pásce zúčtováno něco,
co nepodléhá sociálnímu ani zdravotnímu pojištění.

Nemáte např. pracovní smlouvu + DPP?

PS: Dám sem návod, jak zde vložit obrázek.
Doufám, že vydrží do doby, než si jej přečtete.