kokot223

Má „transka“ povinnost říct o tom partnerovi?

Co když to někdo nezjistí hned? Co kdyby se to někdy stalo mně? FUJ, poznamenalo by mě to na celej život. Nemyslím tím jen manželství, ale i běžný „neoficiální vztah“.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Pozná to, neboj.
Jinak povinost má a to ještě předtím, než se stane partnerem… ale asi je to spíš jen morální povinnost.

Další odpovědi
Kazatel

To poznáš na první pohled. No třeba v Thajsku tě nechají na ulici pro jistotu klidně i sáhnout, nicméně pokud je bimbas pryč, tak to máš i tak s překvapením. No když už je člověk na tom světě, má koukat aby žil a co se nabízí vyzkoušel.

zjentek

Asi záleží na okolnostech. Tak například obchodnímu partnerovi by to za určitých okolností říkat raději ani neměl, ale… Jak říkám, rozhodují okolnosti. (;

Kelt

Ani manželé si neříkají všechno a někdy je to lepší. Sportovní a obchodní partneři také neznají intimní stránku toho druhého. Ale společný život neznamená jen sex. Jsou i jiné hodnoty.

anonym

Fuj? Ty jsi transfóbní kokot.

kokot223

díky za odpovědi chlapi

Pepa25

Distaeli: není to jen morální povinnost – viz § 665 občanského zákoníku: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89?text=665

Disraeli

Jistě, ale to se týká už snoubenců/manzělů… nikoli partnerů, kteří spolu jen chodí, či začali chodit.

Disraeli

Prostě snoubneců těsně před uzavřením manželství – přímo na obřadě… Předtím než spolu začnou chodit, je to teda asi jen taková morální povinnost.

Pepa25

O.K., rozumím a máte samozřejmě pravdu.

_Bůh_

Ty jsi kokot