Drap

Má smysl se tím zabývat, pokud je naděje, že tam nějaké peníze pro tebe budou. Pokud se ti to podaří prokázat, čeká tě nečekaný jednorázový příjem.

Další odpovědi
Pepa25

Pro většinu lidí asi ne – akcie prodali nebo firmy zkrachovaly. Ale jsou třeba případy, kdy si třeba někdo v rámci dědictví přepsat akcie od rodičů, ani pořádně neví jaké – pak by se o to měl zajímat. Ale i mimo tuto akci může každý kdykoliv zajít třeba do Fio banky, kde jsou na to nejvstřícnější a za mírný poplatek si ověřit, jestli nějaké akcie má (ještě nedávno to člo na webu centrálního depozitáře zdarma). Nebo pohledat „modré papíry“ a ověřit si, třeba na webu centrálního depoziráře, jestli emise existují.

P.S. Špatná kategorie – ne pracovní právo, ale investice …

da ny

Děda mé známé (zemřel 2012) „vydělává“ peníze i po své smrti (akcie ČEZ a O2).
Kuponová knížka se nestala předmětem dědictví manželky (z nevědomosti). Až nyní, po její smrti se (na základu písemné informace o dividendách) dostaly do dědického řízení. Prostřednictvím notáře se ozvali noví majitelé (děti). Mohou prodat.
Jinak je tedy asi čas, přihlásit se, jen do konce září.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.