Deri

Má tam být i nebo y?

Mám menší problém s jednou větou:
„…vidět sobi i losi v jejich přirozeném prostředí…“
Přijde mi nepřirozené dávat na konec těchto dvou slov měkké i, ale nerada bych tam měla hrubku. Prosím, jaké i tam mám dát? :)

Nejlepší odpověď
melanie

sob bez soba jako pán bez pána
vidět pány, vidět soby, losy

Další odpovědi
marci1

Mužský živ. rod – soby, losy.

Emefej

„Vidět paroháče v jejich přirozeném prostředí.“ A máš to.

Pepa25

Když to přijde něco nepřirozené, tak se tímto pocitem řiď, i když si zrovna nejsi jistá poučkou (jako rodilá mluvčí jsi to už někde viděla / máš to někde v podvědomí / máš na to jazykový cit).

Jinak jsou tam samozřejmě y / y …

Funna

řekni si vidím TY SOBY, nebo vidím TI SOBI…a okamžitě víš, co tam napsat za I/Y…(ti) sobi šli po louce, ale mezi nimi jsem viděla jít i (ty) losy…jedna věta, různá i/y…ale s pomůckou ty/ti, nemusíš přemýšlet jaké tam napíšeš…

iceT

Se nedivím,že ti to přijde nepřirozené,když tam má být tvrdé Y