annas

Má Starý zákon pravdu? Někdy padají hradby pouhým křikem, ale jen pouhým křikem se nedá postavit nic.

Podle slov spisovatele Karla Čapka
Zdroj: Křřížovka z MF Dnes Víkend č.39/2021

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/mega­fon-mluv%c4%8d%c3%ad-ozn%c3%a1men%c3%ad-hlasit%c3%bd-3190168/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano to platí stále. Písmo dává spoustu dobrých rad tomu, kdo umí číst, bez ohledu na to, zda se jedná o věřícího či ateistu.

Další odpovědi
led

Karel Čapek vychádza zo smutnej, ale pravdivej skutočnosti. Žiaľ platí to aj dnes.

paul1

Myslím, že křikem by se dala postavit hradba nenávisti u protivníků, kterým je křik určen.

michalds

Radovan R

Co se výchovy dětí týká, ano.

haluzakfest

Tyvole.. ahaa. Je to pravda.. a nemám slov.. Lidi přál bych vám tohle zažít.. Bůh skutečně je.. a já býval ten největší ateista ze všech.. nemáte tušení jak to semnou cvičí.. navíc myšlenka víry a to písmo skutečně funguje, když jej ale pochopíte, a porozumíte mu.. poznáte to tak, že vám najednou dojde.. tyvole to je víc než jen kniha nějaký náboženský text.. jsou tam psány věci, které dovedou odpvědět na otázky na které jinde odpověď nenajdete, kultivuje lidi, a otevírá oči těm kteří zaslepeni, dává naději, a prakticky.. tyvole tak že tohle někdy pochopím.. Vážení větší svi*i by jste široko daleko nenašli, zločinec, grázl, téměř vysazený proti víře, Bohu a všem věřícím.. jenže já si řekl, musím najít a znát pravdu.. a chtě ne chtě, jsou tomto cestou křížil cestu Bohu, zkrátka pravda a Bůh jdou ruku v ruce.. Poznejte pravdu, a osvobodíte se je to skutečně tak. Celý podvod a trik je právě v tom všem bezcenném okolo, dřív než poznáte svobodu a vůbec ochutnáte štěstí a to co skutečný život nabízí, jste omámeni vůní peněz, je vám podsunuto co je normální, psychologicky jste manipulováni školou, televizí, a Bůh ví čím vším, k tomu co vás má bavit.. jste oblbnuti bezduchými cetkami.. a pomalu ale jistě, čím déle vám stačí a spokojíte se těmi bezcennými krámy, tím hůře jste schopni sejít z té cesty ku propasti.. navíc, po nějaké době ztrácíte i schopnost poznat to dobré.. nejste sto tomu porozumět. Nechápete v čem jsou skutečné hodnoty.. Čím déle jdete bez Boha, tím více ztrácíte lidských vlastností, až jednou se probudíte, jako většina z vašeho kraje, a osudy lidí jsou vám lhostejné.. ba co víc, jen představa že by jste měli pomoct vám zatemní mysl.. začnete se vymlouvat, začnete hledat důvody a nakonec mu nepomůžete. Ďábel z toho musí mít radost jak se mu daří. Ale nebude mít radost z jedné věci určitě. Že mě nedostane nikdy.. i kdybych měl být poslední na živu.. Na mě totiž jeho lsti neplatí, mě pokud bude chtít dostat, tak jedině osobně, žádná lest na mě neplatí, a pokud je takový frajer.. tak ať se ukáže. Ať přijde.. zočí vočí.. co myslíte? Čerpán informace z vlastních zkušeností, a srovnávám je s tím co se píše.. ve svatých textech.. Jo a věřit v Boha, nemusí znamenat vůbec nic pánbíčkářského, nemusíte zpívat, nemusíte chodit do kostela, nemusíte dělat nic co vám je proti srsti, a přesto můžete věřit v Boha, taky neznamená že když jste něco udělali tak nemůžete.. můžete. Když pomohl mě, né pomohl, ale přímo vyškolil a vyučil, ověřuje si mě průběžně. Vždy se objeví situace, která mě zkouší… a když jí projdu.. jsem zase o něco silnější, chytřejší a schopnější.. Co je úplně šílené je že čím víc peněz rozdávám, tím více jich dostávám.. Skutečně.. pokaždé.. Př. Dám najíst bezdomovci, a vzápětí na to když si kupuji dvě klobásky, tak to nějak blbě zvážila a platil jsem méně než za jednu.. když jsem dal najíst i peníze… Tak mi večer zavolal někdo s nějakým výzkumem na vyplnění.. trvalo to 15 min a vydělal jsem 2 kila.. a to už je po x té… tady je to o čem přesně mluvím.

Zdroj: https://youtu­.be/saSUzIsHh7c

JežíšKristus

Se nahodí random citát a hned to je dotaz+ haha

GM

Tu možnost máš taky.