Alesh

Všimli jste si jedné zajímavé věci?

Pokud otevřete https://www.sez­nam.cz/ , tak standardně vidíte panel o Covidu. V jednu dobu zavedli ukazatel: „JIP na 1 mil. obyvatel“, zjevně za účelem motivace lidí k očkování, resp. k obhajobě jeho vynucování. Většinu času byl ukazatel zhruba 2násobný u neočkovaných, ale tak nějak postupně se oba ukazatelé přibližovaly, až se včera (nevím jestli poprvé) setkaly a dnes dokonce o jedničku „vedou“ očkovaní (12 Neočkovaní, 13 Očkovaní). Jak si toto lze vysvětlit? Jaký lze očekávat trend podle vás?

Nejlepší odpověď
Kepler

Domnívám se, že to souvisí s postupným převládáním mutace omikron. Ten je sice velmi virulentní, ale průběh infekce je mírnější než u předchozích mutací. Tak se mohlo stát, že ani u neočkovaných nevyvstala nutnost umístění pacienta na JIP. Je to ale jenom moje domněnka.

Další odpovědi
da ny

Mutace Omikron si nevybírá. Padni, komu padni :D
Je velmi virulentní a vakcíny byly cílené na jiný kmen.
Od prvních dnů „řádila“ především mezi očkovanými (už přece na západě, než pak ,dorazila k nám).
Účinnost vakcín je omezená. Někomu se mohou vytvořit protilátky, jinému ne.
U nás v práci měli někteří, plně očkovaní Sars-COV i 3X (poprvé ještě nebyly vakcíny nebo měli 1). Nejméně onemocnění měli neočkovaní, žádné nebo 1×. Někdo s příznaky, jiný bez nich.
Není všem dnům konec, nějaký čas tu virus bude s námi :D

_Bůh_

Na Seznam nechodím, ale 20 lidí na JIPce už nemá žádnou vypovídající hodnotu.

elkon

Nevšimli, seznam mě nezajímá.

zjentek

Jakej panel? (;

zjentek

jako že bych si přidal boxík Koronavirus, aby se mně hned lépe žilo? Ale no táák… (; ((;

Alesh

@zjentek: dali ho tam všem, ale někteří si ho asi vypnuli. 😉 Otevři si Seznam v anonymním okně (tj. bez přihlášení a nastavení stránky pomocí sušenek). 😉

zjentek

Jinak je na tvou otázku celkem jednoduchá odpověď- očkování proti kovídku je od počátku PODVOD. Možno hláskovat: POD-VOD.

Alesh

@_Bůh_: je to na milion obyvatel, tedy si to vynásob cca 10. 😉

Alesh

@elkon: ty seš král?