asistentka11

Má soused právo nařídit mi pokácení vzrostlého smrku na mém pozemku? Prý mu kořeny narušují příjezdovou cestu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, soused nemá právo Vám něco nařizovat.

Další odpovědi
Klaproth

Soused ti přímo nic nařizovat nemůže, ale pokud mu způsobíš škodu, může to dát k soudu.

nyjono

Soused může požádat. Nařídit může nějaký příslušný správní orgán.

Kryšpín

Nařídit může cokoliv, záleží zda mu to splníte. Jinak domluva, dohoda, kořeny k sousedovi odstranit, Obecní neb Městský úřad / zda je možno kácet /, dále znalec, advokát, soudy, poplatky, peníze, možná mu nevadí kořeny, ale jehličí a stín. a.t.d.