Avatar uživatele
WhiteCrow

Má smysl si kalibrovat obraz?

Nevypadá stejně pak každý film trochu jinak podle toho jakou kamerou, nastavením a v jakém rozlišením je natočený? Nebo třeba pro hry používám úplně jiné nastavení obrazu než pro filmy.

Zajímavá 0 před 2348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jak pro koho. Já osobně v případě potřeby upravuji zobrazení (především barevnou sytost a gamakorekci, méně již kontrast a ostatní). Nicméně kalibrace obrazu zahrnuje např. vystředění aj. libůstky, kdysi na CRTčkách bylo běžné kalibrovat. Na LCD podle mne postrádá smysl, tedy pokud používáš nativní rozlišení. Samozřejmě už vidím zástup křiklounů, kterak je důležité nastavené teploty barev i na LCD. Hm, jak pro koho, tak jako tak to můžeš udělat pomocí ovladačů stejně jako pomocí čudlíků nastavení na monitoru.

Nicméně osobně si v některých nyní tolik módních „tmavočerných“ filmech (dostalo se mi vysvětlení, že to má vybuzovat strašidelnou/po­nurou atmosféru – mne to ale pouze nasírá, když tam nic nevidím – a nejsem v tom sám, což tvůrcům nějak pořád nedochází, ale co bys chtěl po „umělcích“, že), popřípadě v hrách (když jsem ještě hrával – tam to bylo kolikrát nezbytné k včasnému spatření cíle, jinak přišla „smrt ze tmy“) nastavuji hodnoty podle potřeby (mám přednastavené user-profily).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pro koukání na film , kalibrovat ? pouze pro sebe ? Smysl to má tam, kde potřebuji
identicky barevný výstup. Velký smysl to má tehdy, pokud fotografie tisknu nebo nechávám tisknout. Na typu monitoru vůbec nesejde. Zásadní nepochopení smyslu kalibrace.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Má to smysl jak pro koho. Já se živím fotkami, mám proto monitor s kalibrační sondou a pravidelně kalibruji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek