Avatar uživatele
Nekdoneco

Ma skola pravo omezit omluvene hodiny zletileho studenta?

Dobry den, dostal jsem se do prekerni situace. Jeden den jsem z duvodu nevolnosti zustal doma a skola pozaduje kazdou omluvenku s razitkem od doktora. Jenze doktor mi rekl, ze mi razitko neda a ze si to muzu omluvit jako zletily zak sam. Ve skolni radu vsak stoji, ze si jako zletily zak muzu bez potvrzeni od lekare onluvit jen 14 hodin za pololeti a ja si samozrejme nechci na nemoc vyplytvat hodiny, ktere se mi mohou hodit nekdy jindy. Ma ale skola vzbec pravo me takto omezit?

Zajímavá 0 před 1613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano má, oni totiž mají právo definovat podmínky klasifikovatel­nosti, jinými slovy pokud to překročíš prostě budeš muset jít na komisionální přezkoušení, kde svůj případný postup do dalšího ročníku budeš mít příležitost obhájit nebo si celý ročník zopakuješ.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě na to právo má. Ty jsi souhlasil se školním řádem, když jsi na školu přišel. Poku se ti to nelíbí a nechceš aby tě škola takto omezovala, nemusíš tam jako zletilý chodit a můžeš si vybrat jinou školu, která má mírnější podmínky, nebo nestudovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Proto existuje tzv. školní řád, v němž jsou uvedeny podmínky nejen omlouvání, docházky do školy atd. Zřejmě kvůli zneužívání stanovilo ředitelství školy počet hodin, které si může takto zletilý sám omluvit.
Máte právo, ale s ním vyplývají i povinnosti – chodit do školy

Takže záleží na vás, jak s omluvou naložíte, abyste při nedodržení předešel uložení kázeňského přestupku. Rovněž to může způsobit třeba u jednohodinových předmětů, že nesplníte procento docházky a můžete být neklasifikovaný.

Jr pravda, že při krátkodobé absenci nemá škola právo vyžadovat razítko od lékaře.

„Důvody nepřítomnosti žáka tedy nedokládá lékař, stejně tak lékař neomlouvá jeho nepřítomnost, avšak v odůvodněných případech je potvrzení lékaře součástí omluvenky, kterou vystavuje zákonný zástupce.
U zletilých sám žák “

https://www.zko­la.cz/managemen­t/informaceos­ms/Stranky/Sta­novisko-MZ-k-omlouvani-absenci-zaku-osetrujicim-lekarem.aspx

geOrge,

tazatel se ptá na omlouvání docházky do školy, zda jev kompetenci školy stanovit počet hodin,. které si může zletilý žák omluvit sám.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek