veronika36

Má se psát do čtenářského deníku i něco o autorovi? A jak to mám nazvat?

př. autor: Daniela Fisherová a něco o autorovi: bla,bla,bla… :D jak to něco o autorovi napsat?? Ppíšše se tam vůbec něco takového?

Nejlepší odpověď
annas

Opět záleží na vás. Ale jde o čtenářský deník, takže jde o rozbor díla. O autorovi jen obecně.

K. H. Mácha – představitel romantismu 19. st. Jeho hlavní znaky jsou… najdeme je v lyrickoepické básnické povídce Máj. Pak přejít na rozbor díla.

Daniele Fischerová – je současná česká spisovatelka, dramatička, scenáristka, publicistka a autorka knih pro děti a mládež, dále také autorka několika školních učebnic a pedagožka. Přečetla jsem si její povídku Duhová jiskra. Přejít na rozbor díla.