Raspov

Má procesor intel Pentium G4600 AVX?

Zdravím, zrovna jsem nainstaloval hru Assasin creed Odyssea ale při načítání hry mi to okamžitě spadne, a jeden z důvodů je ten že procesor nemá AVX. Mám intel Pentium G4600 a na wiki atd píšou že má ale neví někdo jestli je to pravda?

Odpovědi
MichaelOffic

Aktualizace ovladačů zkuste

aliendrone

Na wiki toho nakecají, co takhle se mrknout u někoho, kdo by to MĚL vědět? Namátkou by to mohl být… ééé… sakra… hmm, to je TAK těžké… HA! Co třeba výrobce čipu, tedy Intel? ;) :D

https://ark.in­tel.com/produc­ts/97453/Intel-Pentium-Processor-G4600-3M-Cache-3-60-GHz-

Jak vidíš, tento lowendový procák má implementovány pouze sady Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2

cochee

Čerpáno ze zdroje cpu-world.com .

V seznamu CPU (od Intelu) podporujících AVX se nachází i architektura Kaby Lake (ze kteréžto rodiny je i tento Intel Pentium G4600). Na konci seznamu se však dočteme (překlad):
„Poznámka: Ne všechna CPU z vyjmenovaných ‚rodin‘ podporují AVX. Obecně řečeno, CPU s komerčním označením ‚Core i3/i5/i7‘ tuto instrukční sadu podporují, kdežto modely "Pentium“ a „Celeron“ nikoliv."