Radek22

Má zaměstnavatel právo nevyplatit mzdu?

kvůli tomu, že prakticky lékař nevytvořil žádost o neschopenkum kdy jsem byl reálně v izolaci, a následně po 1 měsíci praktický lékař zažádal o zpětné schválení neschopenky u OSSZ?
Zaměstnavatel vidí, že jsem na neschopence od 11. 1., ale přitom to není pravda a prý se čeká až to schválí OSSZ. Zaměstnavatel tvrdí, že jestli se to neopraví do konce ledna, tak prý nedostanu zaplaceno za směny od 11. 1.
Děkuji

Odpovědi
Pepa25

Pokud jste nepracoval a byl v izolaci, tak mzdu určitě nedostanete. Pro vyplacení NÁHRADY mzdy včetně „izolačky“ potřebuje zaměstnavatel logicky doklad (neschopenku). Proč ji nedostal, kdy ji dostane a kdo za to může si vyřešte s lékařem.

elkon

Tady ti těžko někdo poradí správně. Zeptej se zde. https://www.cssz­.cz/web/cz

Radek22

Ano , nepracoval ale to bylo v prosinci. Ale teď se ukazuje zaměstnavateli , že od 11.1 jsem v izolaci ( na neschopence). Přitom chodím do práce. Praktický lékař tvrdí , že se data změní po schválení ozzs , ale už je 24.1..Proto se ptám jestli mi může nevyplatit mzdu ..