Drap

Má někdo zkušenost s výrobou sirupu z agátového květu ?

Nejlepší odpověď
anonym

Letos ještě ne, u nás zatím nekvete.
Osobně jsem různé sirupy květové vyráběla (tedy i akátový), ale vadí mi tak trochu poměrně velké množství cukru, které je k tomu třeba. Myslím poměr květu k cukru. A nahrazovat cukr medem mi přijde škoda medu.
Raději si květy nasuším, kdykoliv použiji na odvar a osladím medem. Květovým. U nás je květový med výborný, z ovocných sadů.