Kepler

Má někdo zkušenost s matrací ze studené pěny?

Myslím, že se tomu říká taky „líná pěna“. Jde mi o to, jestli je ODOLNÁ PROTI PROLEŽENÍ. Zatím jsem měl obyč pérové matrace, které se po čase nevratně deformovaly. Počítám, že stejnou vlastnost má i PUR pěna – molitan (nebo ne?).

Bohužel mi ještě nikdo neodpověděl na otázku (text zdůrazněn velkými písmeny) 😢.

Nejlepší odpověď
zjentek

A já si nechám vyrobit futon na míru. zejména z bavlny. ten se dá různě obracet, takže vydrží hodně dlouho, než je proležený „ze všech stran“. Zkus to taky, je to prima. Rozměry, materiály a skladbu si určuješ sám. Nic lepšího neznám. Doporučuji.

Přírodní materiály umí v zimě hřát a v létě chladit. To syntetika zpravidla nedokáže. Bude hřát anebo chladit, člověk si pak musí vybrat. (A pokud má člověk tak či onak divný pocit z toho, že spí na syntetice, stejně se na ní dobře nevyspí. Stačí jen nejistota, jen malé pochyby… a zdravý spánek je ten tam. Je to totéž, jako cpát do sebe syntetické vitamíny, kterým nevěříme, že nám jakkoli pomohou. Pak taky nepomohou.)

I paměťová pěna jednou ztratí paměť, jako vše ostatní. Vše je jen o čase. takže jednou se ti i líná lěna „proleží“. Proto jsem psal o futonu. Že jeho pořízení je rozumnější v ohledu na zdraví. Zkušenost s pěnou nemám, ale jak píši, nic není navěky a z životní praxe se dá soudit, že nějaká studená pěna bude nakonec stejně odolná proti proležení, jako kdejaký futon. A s jeho pořízením nevyděláš, neproděláš, neušetříš, ale neprohloupíš. Vše funkční bylo dáávno vymyšleno, anebo neexistuje. Anebo se zeptej kosmonautů, pokud máš i tak pochyby.

Další odpovědi
Rokio

Ano, mám. Je dražší, ale je kvalitní. Přizpůsobí se křivkám tvého těla, má zóny tuhosti, vysokou životnost a spoustu dalších předností.

Midoc

Matrace s PUR pěny nejsou dobré.
https://www.no­vinky.cz/komer­cni-clanky/clanek/jsou-ceske-loznice-casovanou-chemickou-bombou-196719

paul1

Matrace z líné pěny nemáme, máme postele s pevnou matrací, kde je kombinace pěny s pružinami, už to máme roky a zatím v pohodě. Ta pěna je ve více vrstvách, ale myslím, že paměťová vrstva tam není. Nějaké zkušenosti v linku

Zdroj: https://www.mo­jestarosti.cz/po­radna/byt-dum-bydleni/nabytek/ma­trace-z-line-peny-zkusenosti-diskuze-nazory-reference-recenze.html

Jofko8

tak matrece se rozdělují podle několika druhů, ale pokud chceš takový, aby byl co nejtvrdší a neprohýbal se / uržal si svůj tvar, tak bych zvolil tvrdost 4 – ty jsou do 150kg a matrace je velmi pevný a vydrží dlouho, aniž si ho vyleze

Zdroj: https://vas-pomocnik.cz/ma­trace/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.