Avatar uživatele
Tlaky

Má někdo vyzkoušený recept na domácí nudle?Podle receptů na netu nám vyšlo tak tuhý těsto,že skončilo jako drobenka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Mám jeden osvědčený, ale přesný rozpis ti nedám, u nás se to dělalo vždycky od oka. 🙂
Jedno celé vejce, lžička slunečnicového oleje, špetka soli a pak přidávám prosátou polohrubou mouku a rukama zpracovávám těsto. Musí být pevné, ale pružné. Vyválím hodně dotenka (musí být jako papír) a nechám chvíli oschnout. Pak nakrájím dlouhé pláty, dám je na sebe a dělám tenké nudličky. Zavařuji do vroucí osolené vody s trochou oleje. Hotové jsou hodně rychle. Jestli je zkusíš, přeji ti, ať se povedou.:-)
Doplňuji:
ad Sůwa: To máš pravdu, já je neskladuji. Dělám vždy méně, ale čerstvé. (Jednou za půl roku to přežiju:-). Ale tvůj recept určitě vyzkouším také.:-)

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Dám předpis mnohokrát vyzkoušený ( po babičce ):
350g hrubé mouky, 2 vejce, 1/8 l vody
Vejce rozbít do hrnku + voda + tolik mouky, aby vzniklo těstíčko jako na kapání. Vylít na prosátou mouku a vypracovat těsto, až je lesklé a nechytá se válu. Z těsta udělat tři bochánky a nechat pod utěrkou cca 1/2 hodiny. Pak rozválet na tenké placky, které se dají oschnout na utěrky, občas obracet. Když jsou částečně proschlé, nakrájet na nudle či nudličky a na utěrce dosoušet.
Předpis od Damiany je dobrý, ale je na rychlou spotřebu, osolené nudle vlhnou.
Doplňuji:
Co píše >ocko< a Dr.Axl hodnotil je naprostý nesmysl, s hotovým těstem se už nedá dělat nic, vodu ani vejce už nepřijme ( zejména s vejcem opatrně ). Dřina to zas taková není, je třeba udržet těsto na teple a nechat odpočinout. Já těch nudlí už udělala vagony…

Upravil/a: Sůwa

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

V tom případě to chtělo přidat trochu vody. Každá mouka je jiná a ani při sebevětší snaze to nedopadne pokaždé stejně. Ani vejce nejsou stejně velká, takže to chce vyzkoušet a pokud by těsto nešlo vyválet, tak doplnit troškou vody, případně přidat další vejce.
Vyválet těsto na nudle je pořádná fuška. Řídké být nesmí, protože se lepí na váleček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Nesmíš moc spoléhat na recepty, chce to trochu praxe.Recept v tomto případě je jen orientační. Pokud dáš olej do těsta, pomaleji to schne a pak se to lepí na sebe. Musíš si vyzkoušet kolik mouky do těsta zaválíš. My jsme používali 1 vejce a dvě skořápky vody.Mouka se přidávala od oka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

tak takové těsto od SŮWY dělala i má babička na moravě
a nudle se daly na chvilku skladovat, bylo nás dost dětí,
tak nebyl čas pořád vyrábět nové :))
.

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Jo, já je usušené skladovala ve skleněné pětilitrovce 🙂.

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Jo, já je usušené skladovala ve skleněné pětilitrovce 🙂.

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek